drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Češi dávají přednost soukromé letecké dopravě

Češi dávají přednost soukromé letecké dopravě

A možná by stálo za to dodat, že také rozvíjí své smysly. Je známé, že už malé děti se nejlépe učí hrou. Bohužel od chvíle, kdy je nám nějakých deset, dvanáct let, od hraní upouštíme a začínáme se věnovat „vážným“, případně „důležitějším“ věcem. Přitom hrát si můžete až do důchodového věku.

Po silnici nebo v oblacích? Co se týče cestování nejen za privátními, ale zvláště pracovními záležitostmi, bohatší Češi se stále více přiklání k druhé variantě. Počet zájemců o koupi nového malého vrtulníku se v posledních třech letech zdvojnásobil. O 29 procent vzrostl také zájem o pilotní kurzy na malé vrtulníky.

„V současné době zaznamenáváme nárůst zvláště v poptávce po individuálních kurzech letecké školy,“ komentuje situaci provozovatel letecké školy LION Helicopters Jan Krčil. „Výcvik jako jediní v České republice provádíme na malém a bezpečném vrtulníku typu Guimbal Cabri G2. Obecně mohu potvrdit, že kurzy pilotování pro vlastní potřebu jsou stále oblíbenější, je to trend. Už dávno se nejedná jen o výsadu profesionálů,“ dodal ředitel letecké školy Krčil.

O letecké výcviky mají zájem manažeři i lékaři Manažer přilétající na obchodní jednání v soukromém vrtulníku nebo špičkový lékař operující za hodinu na druhé straně republiky, to jsou dnes už zcela běžné jevy. Nastává ale doba, kdy se o možnosti nákupu soukromých vrtulníků začíná kvůli nižším cenám i nákladům zajímat i širší veřejnost. Cena nového bezpečného vrtulníku se v současnosti lehce přehoupne přes částku 7 milionů korun.

Vrtulníková doprava se stává alternativou Vrtulníková doprava je podle pilotů efektivní a velmi bezpečnou alternativou silničnímu provozu. Počet havárií vrtulníků s ohledem na množství letů je minimální. Navíc je tento dopravní prostředek vždy k dispozici a jeho majitelé většinou nemají problém s hledáním parkovacího místa. „Cestování malými vrtulníky má hned několik výhod. Žádné zácpy, rychlost, létat se dá doslova za čímkoliv – prací, sportem ale i zábavou. Přichází doba, kdy z vrtulníků už nebudou vystupovat jen VIP osobnosti, ale třeba váš soused s manželkou,“ uzavírá Krčil.


Přidáno 27.06.2011
Přečteno 1012 krát


Víte, jak vybírat potravinové doplňky?

Víte,

Poznejte ruský klenot jménem Moskva

Poznejte

Kurzy pro
zlepšení zraku

Kurzyzlepšení zraku>

Lázně trochu jinak? Zkuste ty na Slovensku

Lázně

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz