drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


LED žárovky jsou světlem budoucnosti

LED žárovky jsou světlem budoucnosti

Už jsou dávno pryč ty doby, kdy klasické žárovky osvětlovaly každý dům či zahradu. A pomalu se blíží i doba, kdy nám na cestu nebudou svítit žádné rozžhavené plyny – tedy úsporné žárovky. Pokrok jde totiž mílovými kroky kupředu a to, co bylo moderní včera, je již dnes zastaralá technologie.

LED žárovky (neboli diody emitující světlo) mají oproti klasickým, ale i úsporným žárovkám několik velkých výhod – životnost, odolnost a spotřebu. Rozebereme si to popořadě:

Životnost – díky zcela nové konstrukci dokážou LED žárovky svítit po celá léta. Proto jsou už dnes umísťovány do míst, kde je ztížená přístupnost (například do výstražných světel na komínech).

Odolnost – jak všichni víme, tak pokud často rozsvěcujeme a zhasínáme žárovku (je jedno jestli klasickou nebo úspornou), tak se prudce snižuje její životnost. To však u LED žárovek nevadí. Velmi lehce se dokážou vypořádat s častou změnou stavu (vypnuto / zapnuto), a proto je dnes můžeme kupříkladu najít jako kontrolní světélka. Například blikání nabíječky, že funguje a nabíjí, obstarává právě světelná LED dioda.

Spotřeba – nízká spotřeba LED žárovek je tak markantní, že i úsporné žárovky budou proti těmto vypadat jako nenasytní žrouti energie.

Jako další výhodu můžeme zmínit variabilitu pro nejrůznějších způsoby využití (kupříkladu LED pásky k osvětlení obrysu chodníku). Jedinou nevýhodou tedy zůstává cena, která je i přes pokles stále vyšší než u úsporných zářivek.

Pokud Vás však LED žárovky zaujaly, proč si hned jednu neobjednat a nevyzkoušet? Kupříkladu na stránkách Tipa.eu mají široký sortiment jak úsporných tak i LED žárovek, a pokud byste nakonec ani jednu z nich nechtěli, tak Vás určitě potěší elektronické součástky jako diody, kondenzátory a spousta dalšího, které na těchto stránkách také naleznete.


Přidáno 28.06.2011
Přečteno 2354 krát


Kavitace, aneb liposukce, při níž není nutné operovat

Kavitace,

RC modely. Hračky, které tátové dětem neradi půjčují

RC

Online hudba – nastupující fenomén?

Online

Jak šikovně uchovávat věci

Jak

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz