drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz

Michael Schumacher, Legenda ověnčená rekordy

Legenda motoristického sportu Michael Schumacher drží téměř všechny rekordy Formule 1. Jedním z nich je nejvyšší počet získaných mistrovských titulů. Jsou ale i zajímavější rekordy.

Michael Schumacher, přezdívaný Schumi, například i nejvíce závodů v sérii F1 dokončil. Do cíle se mu podařilo dojet hned ve dvou stech závodech, což nikdo jiný před ním nedokázal.

Náš tip: F1-auto.cz

Drží také rekord v nejvyšším počtu dokončených závodů v řadě a to rovných 24. Michael Schumacher také dokončil nejvíce závodů během jediné sezóny. Dojet do konce během jediné sezóny sedmnáctkrát se podařilo pouze jemu a to v roce 2002.

Dva roky na to si připsal další rekord a to počet získaných mistrovských bodů během sezóny. V roce 2004 měl na konci sezóny na kontě 148 bodů. Celkově pak získal za svou kariéru 1291 bodů a jak překvapivé, i to je rekord.

Další věc, kterou se Schumi může pyšnit je počet závodů v kuse, po nichž vstanul na stupních vítězů. To se mu povedlo devatenáctkrát. Totéž ale pouze v jedné sezóně se mu pak povedlo sedmnáctkrát. Ani to se nikomu před ním nepoštěstilo. Tento rekord z roku 2002 pak v sobě skrývá i další rekord Formule 1, tedy počet závodů v kuse, v nichž jezdec bodoval. Napříč sezónami se mu bodovat v kuse povedlo čtyřiadvacetkrát. Další triumf.

Michael Schumacher je taktéž držitelem rekordu v počtu zajetých Pole-Position. Na prvním místě startovního roštu stál Schumi osmašedesátkrát.

Byl také tím úplně nejrychlejším pilotem. Drží rekord v počtu závodů v nichž zajel nejrychlejší kolo. To se mu podařilo šestasedmdesátkrát. Aby těch rekordů nebylo málo, podařilo se mu vyhrát největší počet Velkých cen Formule 1. Celkem dojel na prvním místě jedenadevadesátkrát. V jediné sezóně (2004) se mu to podařilo třináctkrát. Pochopitelně také rekord. V témže roce dojel na prvním místě sedmkrát v řadě, což se opět podařilo zatím jen jemu.

Jak už bylo zmíněno, mistrovských titulů získal také nejvíce, tedy 7. V jedné řadě to pak bylo pětkrát. I to je rekord stejně jako počet titulů získaných v jedné závodní stáji. S Ferrari získal titulů také pět.

Jako opravdová legenda pak drží i rekord v počtu bodů, o které předstihl druhého v pořadí v sezóně. V roce 2002 si udržel odstup neuvěřitelných 67 bodů před vicemistrem.