drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Fenomén iPhone, aneb historie jablečného krále

Fenomén iPhone, aneb historie jablečného krále

Stejně jako většina trendů v USA i fenomén jménem iPhone dorazil před několika lety také do České republiky.

Produkt společnosti Apple, který v sobě skrývá mobilní telefon, fotoaparát, GPS, internetové zařízení a mnoho dalšího, je dnes pro většinu lidí synonymem pro dotykový telefon.

Iphone představil CEO Applu Steve Jobs 9. ledna 2007 na konferenci Macworld Conference & Expo. Jeho prodej pak byl zahájen 29. června téhož roku - samozřejmě v USA a na několik měsíců byl možný nákup pouze v této zemi. Prví verze iPhonu bylo možné koupit v obchodě bez jakéhokoliv závazku, avšak k aktivování telefonu byla nutná registrace pomocí softwaru, který je používán několika produkty Applu – iTunes. Jako jediný možný operátor v USA byla firma AT&T.

Apple je známý jako velice silný marketingový hráč a z iPhonu se mu podařilo vytvořit kult ještě několik měsíců před zahájením prodeje. Apple poté vydal zprávu, že 30 hodin po zahájení rodeje již bylo zakoupeno úctyhodné množství 270 000 přístrojů.

Rok a půl od představení první generace Steve Jobs na Světové konferenci vývojářů představil s velkou slávou novou verzi – iPhone 3G. Jak už název napovídá, nový přístroj podporoval sítě třetí generace, které umožňují rychlejší přenosy dat a velice zpohodlní práci s internetem, ať už se jedná o klasické proházení webu, nebo o prácí s internetovými aplikacemi. Několik měsíců po uvedení iPhonu 3Gv nejsilnějších šestnácti zemích se prodej rozšířil do dalších 54 včetně České republiky. Jeho prodej začali nabízet všichni tři tuzemští operátoři. Za několik měsíců, stejně jako v USA u nás iPhone zlidověl a těší se oblibě především u mladých lidí.

Současná verze iPhone 3GS byla představena opět na Celosvětové konferenci vývojářů a přinesla několik změn ve vybavení telefonu. Byla zdvojnásobena paměť telefonu, přístroj dostal nový procesor a grafiku, nahrazen byl také fotoaparát a přidán byl digitální kompas.

Ohlášenou novou verzí je iPhone 4G – datum vydání, ani novinky ve vybavení však nejsou známy.


Přidáno 06.04.2010
Přečteno 791 krát


Kancelář vždy a všude? Zkuste tu v mobilu

Kancelář

Doplnťe šťávu svému notebooku co nejjednodušeji.

Doplnťe

Venkovní žaluzie – moderní i funkční doplněk

Venkovní

Předpověď počasí – věštění z křišťálové koule?

Předpověď

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz