drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


U pojištění se lenost nevyplácí

U pojištění se lenost nevyplácí

Už možná ani nespočítáte, jak dlouho jezdíte ve svém oplechovaném miláčkovi. Auto šlape, vy jezdíte bez nehody a každý rok poctivě odvádíte určitou sumu peněz vaší pojišťovně za povinné ručení. To je v pořádku. Ale neplatíte jí zbytečně moc?

Ano, i to se může stát. Vůz si musíte povinně pojistit od chvíle, kdy se stáváte jeho vlastníkem. Postupem let, pokud jezdíte bez nehody, vás pojišťovna zvýhodňuje tzv. bonusy. Jenže i tak se někdy stává, že platíte za povinné ručení více, než byste museli nebo mohli u jejího konkurenta.

Odborníci radí, že uvažovat o změně pojišťovny byste měli v průměru každý rok, pokud jste si pořídili nové auto a každé dva roky, pokud jste se stali vlastníkem ojetiny. Češi jsou ve všech bankovních a pojišťovacích záležitostech velmi konzervativním národem a zároveň se stále více zadlužujícím. Jak je vidět, může to být zbytečně.

Změna povinného ručení je přitom jednodušší, než byste si mysleli. V podstatě jediná věc, kterou byste si měli ohlídat, je datum uzavření vaší staré pojistné smlouvy. K tomuto datu totiž můžete smlouvu vypovědět a vyplatí se tak učinit alespoň 6 týdnů před ním. Během výpovědní lhůty si projděte aktuální nabídky konkurenčních pojišťoven a vyberte si tu, která vám nabídne nejvíc. Věřte tomu, že vám i ráda pomůže s převodem pojistné smlouvy.

Není nutné, abyste na pojistném odváděli víc, než je nutné. Jsou to přece vaše peníze, takže se lenost nevyplácí.


Přidáno 03.07.2011
Přečteno 954 krát


Nejvíc aut se prodá na internetu

Nejvíc

Povánoční slevy se týkají i e-shopů

Povánoční

Hledáte nejlepší ceny? Tady je najdete všechny pohromadě.

Hledáte

Pojištění vozidel a jeho srovnání

Pojištění

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz