drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


U pojištění se lenost nevyplácí

U pojištění se lenost nevyplácí

Už možná ani nespočítáte, jak dlouho jezdíte ve svém oplechovaném miláčkovi. Auto šlape, vy jezdíte bez nehody a každý rok poctivě odvádíte určitou sumu peněz vaší pojišťovně za povinné ručení. To je v pořádku. Ale neplatíte jí zbytečně moc?

Ano, i to se může stát. Vůz si musíte povinně pojistit od chvíle, kdy se stáváte jeho vlastníkem. Postupem let, pokud jezdíte bez nehody, vás pojišťovna zvýhodňuje tzv. bonusy. Jenže i tak se někdy stává, že platíte za povinné ručení více, než byste museli nebo mohli u jejího konkurenta.

Odborníci radí, že uvažovat o změně pojišťovny byste měli v průměru každý rok, pokud jste si pořídili nové auto a každé dva roky, pokud jste se stali vlastníkem ojetiny. Češi jsou ve všech bankovních a pojišťovacích záležitostech velmi konzervativním národem a zároveň se stále více zadlužujícím. Jak je vidět, může to být zbytečně.

Změna povinného ručení je přitom jednodušší, než byste si mysleli. V podstatě jediná věc, kterou byste si měli ohlídat, je datum uzavření vaší staré pojistné smlouvy. K tomuto datu totiž můžete smlouvu vypovědět a vyplatí se tak učinit alespoň 6 týdnů před ním. Během výpovědní lhůty si projděte aktuální nabídky konkurenčních pojišťoven a vyberte si tu, která vám nabídne nejvíc. Věřte tomu, že vám i ráda pomůže s převodem pojistné smlouvy.

Není nutné, abyste na pojistném odváděli víc, než je nutné. Jsou to přece vaše peníze, takže se lenost nevyplácí.


Přidáno 03.07.2011
Přečteno 762 krát


Kde si v Praze půjčit auto?

Kde

Neplaťte víc, než musíte. Nikdy a nikomu.

Neplaťte

Kde najít ceník povinného ručení?

Kde

17. září nechte auto raději doma

17.

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz