drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


O čem nemluvíme každý den

O čem nemluvíme každý den

Ti, kdo bydlí ve městech, o nutnosti nakládání s našimi odpady asi nic netuší. Kanalizace ve větších městech a obcích funguje na skvělé úrovni v podstatě sama, řešit ji tak musí každý, kdo vlastní rodinný dům nebo chatu na pozemku bez napojení na veřejnou síť.

Téma jímek, žump nebo septiků už dnes může být i voňavé. Zatímco dřív bylo nutné žumpu nebo septik betonovat, odizolovávat a detailně řešit, dnes už i na toto existují dodavatelé a hlavně kvalitní produkty. Konečně jsme se dočkali něčeho takového, jako jsou plastové jímky, přes letošní léto prodávané dokonce se slevou, nebo žumpy, kterým určíte jen místo u domu a zbytek necháte na dodavateli.

Při hledání vhodného místa pro toto zařízení byste měli myslet na několik pravidel. Od domu by měla být vzdálenost nádoby minimálně metr, od studní nebo zdroje pitné vody pak alespoň 12 metrů při málo prostupném podloží, ideální je ale 30 metrů. Pokud nechcete čichat odér z odpadů, které do žumpy vypustíte, myslete i na její odvětrávání. To doporučují odborníci realizovat větracím potrubím vyvedeným nad střechu.

Vždy ale myslete na to, že žumpu je potřeba pravidelně hygienicky vyvážet a odpadní voda se má dle norem likvidovat. Na dříve oblíbené vypouštění do místních potoků nebo polí v rámci zachování vlastního zdraví rychle zapomeňte.


Přidáno 12.07.2011
Přečteno 2738 krát


Vyberte si své
nové bydlení

Vybertenové bydlení>

Když je potřeba pořádný jeřáb…

Když

Vestavěné skříně - ideální úložný prostor

Vestavěné

Najděte ráj šití i v moderním světě

Najděte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz