drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Veřejným bazénům se raději vyhněte

Veřejným bazénům se raději vyhněte

S létem přichází samozřejmě chuť smočit tělo v chladné vodě. Je jedno, jestli preferujete vodu v bazénu, jezeru nebo koupališti, v každém případě byste měli sledovat její kvalitu. Jinak si můžete pěkně zavařit a z prázdninových radovánek se léčit ještě dlouho.

Každý rok se sinice ve veřejných vodách objevují víc a víc. Stejně tak bývají v hlavní sezóně znečištěné veřejné bazény. Velký nápor plavců s sebou prostě nese riziko nečistot a provozovatelé bazénů to řeší chemickou úpravou vody, často ale ani ta nestačí. Nezřídka se tak stává, že z jednoho příjemně stráveného odpoledne ve veřejném bazénu si domů přivezete plísně na nohách, alergickou reakci na kůži nebo nějaké zánětlivé onemocnění. Samozřejmě záleží i na tom, jak je vaše tělo náchylné k tomu, aby jakékoliv choroby chytlo.

Vyhněte se možným zdravotním rizikům a nevystavujte jim ani děti. Zchladit tělo můžete přeci i v domácím bazénu a zábavy si u toho užijete mnohem víc. Stačí, když máte chatu nebo domek, kam můžete bazén umístit a zbytek už můžete nechat na profesionálech. Ti se postarají i o přípravu terénu, výkopové práce a samotnou stavbu bazénu včetně zastřešení a dlažby. Samozřejmě vám také doporučí, jak se o vodu v bazénu starat, aby vám dlouho vydržela čistá a použitelná.

A když už budete investovat do domácího koupání, můžete je časem doplnit třeba i o vířivku nebo whirlpool. Taková večerní masáž ve vaně určitě přijde po náročném pracovním dni vhod.


Přidáno 13.07.2011
Přečteno 848 krát


Čtení bývala naše oblíbená kratochvíle…

Čtení

Už jste byli se svým miminkem plavat?

Už

Vyrazte za romantikou po celém světě

Vyrazte

Žaluzie pro soukromí a intimitu

Žaluzie

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz