drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Veřejným bazénům se raději vyhněte

Veřejným bazénům se raději vyhněte

S létem přichází samozřejmě chuť smočit tělo v chladné vodě. Je jedno, jestli preferujete vodu v bazénu, jezeru nebo koupališti, v každém případě byste měli sledovat její kvalitu. Jinak si můžete pěkně zavařit a z prázdninových radovánek se léčit ještě dlouho.

Každý rok se sinice ve veřejných vodách objevují víc a víc. Stejně tak bývají v hlavní sezóně znečištěné veřejné bazény. Velký nápor plavců s sebou prostě nese riziko nečistot a provozovatelé bazénů to řeší chemickou úpravou vody, často ale ani ta nestačí. Nezřídka se tak stává, že z jednoho příjemně stráveného odpoledne ve veřejném bazénu si domů přivezete plísně na nohách, alergickou reakci na kůži nebo nějaké zánětlivé onemocnění. Samozřejmě záleží i na tom, jak je vaše tělo náchylné k tomu, aby jakékoliv choroby chytlo.

Vyhněte se možným zdravotním rizikům a nevystavujte jim ani děti. Zchladit tělo můžete přeci i v domácím bazénu a zábavy si u toho užijete mnohem víc. Stačí, když máte chatu nebo domek, kam můžete bazén umístit a zbytek už můžete nechat na profesionálech. Ti se postarají i o přípravu terénu, výkopové práce a samotnou stavbu bazénu včetně zastřešení a dlažby. Samozřejmě vám také doporučí, jak se o vodu v bazénu starat, aby vám dlouho vydržela čistá a použitelná.

A když už budete investovat do domácího koupání, můžete je časem doplnit třeba i o vířivku nebo whirlpool. Taková večerní masáž ve vaně určitě přijde po náročném pracovním dni vhod.


Přidáno 13.07.2011
Přečteno 916 krát


Šetřete ovzduší i peněženku – používejte tepelná čerpadla

Šetřete

Nemocnice Na Bulovce bude zachraňovat novorozence

Nemocnice

Český hudební projekt z USA

Český

Keramika už pronikla i do kuchyně – na nože a pánve

Keramika

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz