drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Kvalitní regálový systém – základ každého obchodu

Kvalitní regálový systém – základ každého obchodu

Podnikat se dnes snaží kdekdo, jenže málokdo si uvědomuje, že k té pomyslné tečce, kterou je prodej zboží zákazníkům, je nutné ujít dlouhou cestu. Zvlášť, pokud chcete zazářit na poli maloobchodní prodejny, musíte se zaměřit na spoustu drobností.

Důležité je uvědomit si, že obchod není jen o kvalitních produktech za přijatelné ceny a příjemném personálu, což by měl být základ u každého, kdo to s podnikáním myslí vážně, ale také o řadě detailů. Stejně důležité je také to, jak se zákazník bude v prodejně cítit. Věnujte proto pozornost i takovým drobnostem, jako jsou barvy, v prostoru by nemělo být nic, co bude nakupujícího jakkoliv rušit. Barvy je vhodné volit buď neutrální bílé nebo teplé – pastelové, žluté, prostě takové, které jsou oku příjemné. Obrátíte-li se na kteréhokoliv designéra, bude barva pravděpodobně jedna z prvních věcí, o které se budete bavit.

Naprosto zásadní je také to, jak bude zboží v obchodě vystaveno. Chcete zákazníky obsluhovat nebo jim raději necháte volnost v podobě samoobslužného prodeje? V prvním případě se zaměřte na to, aby se ve zboží vyznal obsluhující personál za prodejním pultem. V druhém případě usnadněte zákazníkům orientaci vhodnými regály. Umístění zboží by mělo mít také svou logiku, ale zde už se vyplatí znát alespoň základy prodejní psychologie. Zboží, kterého chcete prodat nejvíce, umístěte do výše očí zákazníka, barevně upozorňujte na akce a slevy a nezapomeňte ani na impulsivní nákup u pokladny. Zde se vyplatí mít třeba prodejní drátěný stojan s drobnostmi, jejichž prohlížení zákazníka zabaví po dobu čekání ve frontě.

Jak vidíte, zřídit obchod dá docela dost práce. Ono zorientovat se v nabídce vybavení obchodů není úplně jednoduché, ale určitě se vyplatí věnovat mu dostatek času. Zákazník, který se ve vaší prodejně bude cítit dobře, se v budoucnu také rád vrátí.


Přidáno 26.07.2011
Přečteno 837 krát


Nejočekávanější Windows Phone je v Čechách

Nejočekávanější

Vyžádejte si vrácení daňových přeplatků ze zahraničí

Vyžádejte

Chcete podnikat na internetu? Pronajměte si eshop!

Chcete

Parádní blog o šití a šicích strojích

Parádní

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz