drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Gaudího Barcelona se představuje…

Gaudího Barcelona se představuje…

Barcelona je druhé největší město Španělska. Najdete ho na severovýchodě Španělska na pobřeží Středozemního moře. Rozkládá se na ploše 186,65 km² a žije zde přes 1,5 milionů obyvatel.

S aglomerací to je kolem tří milionů. Jde o významné město, ve kterém kvete průmysl, školství a celkově je velmi vyspělé.

Co navštívit v Barceloně?

Barcelona je turisticky oblíbenější než hlavní město Španělska, kterým je Madrid. Je tu řada míst, které rozhodně stojí za vaší pozornost. Pojďme si přiblížit alespoň nějaká. Jsou jimi:

Chrám Sagrada Familia

Sagrada Familia (Chrám smíření zasvěcený Svaté rodině) je mistrovské dílo slavného architekta Antonia Gaudího, který navrhl mnoho staveb v tomto městě. Výstavba chrámu začala již v roce 1882 a do dnešní doby není dokončený. Rozměry stavby jsou monumentální a celkově jde o velmi zajímavý chrám, který upoutá vaší pozornost. Nezapomeňte si Sagradu Familia prohlédnout i zevnitř.

Náš tip: Letenky Praha - Barcelona

Park Güell

Je to velmi oblíbený barcelonský park. Rozkládá se na ploše 17,8 hektarů. Najdete tu mnoho architektonických objektů, ale i Muzeum Gaudího. Procházka tímto parkem bude pro vás jistě příjemnou relaxací.

Náměstí Plaça del Rei

Náměstí Plaça del Rei je dalším zajímavým místem, které stojí za průzkum. Seznamte se s minulostí Barcelony v Muzeu historie města, ale za pozornost stojí také palác ze 16. století Palau del Lloctinent, ve kterém dříve sídlil místokrál. Dnes je tu Archív Koruny Aragonské.

Loděnice Les Drassanes

Středověká loděnice Les Drassanes se nachází nedaleko přístavu. Pokud vás zajímají mořské plavby, navštivte zdejší muzeum. Loděnice vznikla již ve 14. století. Dodnes je však velmi zachovalá.

El Pi

El Pi představuje jeden z nejstarších kostelů ve městě. Pochází ze 14. století a můžete si na něm prohlédnout znaky typické gotiky. Zajímavá je především rozeta, která je na fasádě kostela.

Z dalších památek si jmenujme např. Basilica de Santa Maria del Mar, Illa de la Discordia, Palau de la Música Catalana, Casa Mila...


Přidáno 07.04.2010
Přečteno 875 krát


Niagarské vodopády navštíví ročně 12 milionů turistů

Niagarské

Chystá se další díl projektu Autoškola národa

Chystá

Naučte se opravdu výborně lyžovat

Naučte

Spojte příjemné
s užitečným

Spojtes užitečným>

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz