drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Baterie do fotoaparátu a videokamer

Baterie do fotoaparátu a videokamer

Nezbytnou součástí digitálního fotoaparátu, stejně jako ostatních přenosných zařízení, je baterie. Stejně jako u videokamer, tak i u fotoaparátu je nemilým překvapením při focení, když se objeví hlášení, že je baterie vybitá.

Pokud však nemáte náhradní baterie, pak již s baterkami nic nevyfotíte. Je proto potřeba mít vždy něco v záloze. Dříve bylo velmi jednoduché vyměnit baterie do fotoaparátu, protože všechny baterie s označením AA byly určené pro fotoaparáty. Dnes ale výrobci již pokročili s vývojem a nabízí většinou jen Li-ion a Li-Poly baterie. Ale setkáme se u některých modelů ještě s klasickými AA bateriemi. Baterie do fotoaparátu s označením Li-ion však vydrží mnohem déle a dají se znovu nabíjet.

Životnost baterií

Aby byla zajištěna dlouhá životnost baterie do fotoaparátu, je nezbytné nevystavovat baterii vysokým teplotám a nenechávat ji dlouho v nabíječce po nabití. Mohla by se tak snižovat její životnost. Jestliže má majitel fotoaparátu náhradní baterii, pak by ji měl uchovávat při nižších teplotách pohybujících se do 20 °C. Nechte Lithiové baterie do fotoaparátu pracovat do úplného vybití, přičemž Vám vždy signalizace na fotoaparátu oznámí její naprosté vybití.

Zachyťte všechny důležité chvíle

Stejně tak jsou důležité i baterie do videokamery. Bez baterie by videokamera nedokázala fungovat a lidé by tak nemohli zachytit skvělé okamžiky a událostí dějící se kolem nich. Videokamery natáčí některé záběry ze zpráv, které vidíme v televizi. Je důležité, aby dbal majitel videokamery na správné používání baterie. Správným užíváním se zvýší její životnost. Je dobré mít po ruce ještě náhradní baterie, které poslouží v případě vybití. Baterie do videokamery jsou dodávány v balení při koupi v základní kapacitě, tedy v té nejnižší. Můžete si tedy zakoupit silnější baterie do videokamery, abyste zajistili delší natáčení. Pamatujte však na to, že čím větší je kapacita baterie, tím je větší váha celého zařízení.


Přidáno 26.07.2011
Přečteno 949 krát


Ebanking, aneb ovládněte peníze z pohodlí domova

Ebanking,

Volní jako ptáci

Volní

Zkuste partnerský program – snadný výdělek na internetu

Zkuste

"Když tak pošli sms", psala maminka.

Když tak pošli sms

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz