drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Vyznáte se v půjčkách?

Vyznáte se v půjčkách?

Ještě před pár lety se společnost dívala na každého, kdo nevycházel s penězi, skrz prsty. Jenže časy se změnily a s nadsázkou by se dalo říct, že kdo si dnes nepůjčuje peníze, jako by nebyl. Zadluženost českých domácností už přesáhla bilion korun a nadále stoupá. Víte, od koho si peníze můžete půjčit a na co si dát pozor?

Možná už jste si kdysi nějaké peníze půjčili, nezvládli dluh splácet podle smlouvy a díky tomu jste se dostali do rejstříku dlužníků. Na několik let tak máte zablokovány jakékoliv půjčky od velkých bankovních ústavů, protože podle tohoto rejstříku nejste dostatečně spolehliví. Jenže co teď, když vám chybí peníze? I tak můžete vybírat z několika finančních produktů renomovaných firem. Na trhu existují třeba krátkodobé půjčky, které můžete využít ve chvíli, kdy si potřebujete půjčit sumu do 50 tisíc korun. Jejich výhodou je, že je můžete splatit v době od několika týdnů až po jeden rok, a většinou po vás jejich poskytovatel nebude chtít ručitele.

Druhou možností, zvlášť pokud figurujete ve zmíněném rejstříku, jsou půjčky bez potvrzení příjmu. Většinou je poskytují nebankovní instituce, výhodou je, že po vás nikdo nebude chtít potvrzení o příjmu a nikdo nebude dohledávat vaši finanční minulost. Půjčka bez doložení příjmu je produkt, který vznikl v době krize, je velmi jednoduché ji získat, a proto byste měli velmi pečlivě zvážit, zda budete schopni svůj dluh opravdu splácet. Při nedodržení smluvních podmínek totiž zaplatíte nemalé sankce.

Produktů, které pomohou řešit aktuální finanční krizi, je už na trhu celá řada. Vždy je ale lepší nepůjčovat si a snažit se vyřešit svou situaci pomocí úspor nebo rodiny. Pokud to nejde, pečlivě si vybírejte, od koho si peníze půjčíte a následně je také poctivě plaťte.


Přidáno 08.09.2011
Přečteno 2014 krát


Chybí vám peníze? Pomůže celá řada produktů.

Chybí

Půjčit si peníze dnes není ostudou

Půjčit

Nepůjčujte si od banky, věřitele si sami vyberte

Nepůjčujte

Srovnání povinného ručení snadno a rychle

Srovnání

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz