drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Máte bazén? Nezapomeňte na kvalitní filtraci!

Máte bazén? Nezapomeňte na kvalitní filtraci!

Mít vlastní bazén je výhodou v mnoha ohledech. V létě se nemusíte mačkat na veřejných plovárnách a po celý rok máte zajištěnou kvalitní a čistou vodu. Pokud tedy víte, jak se o vodu v bazénu dobře starat. Pro všechny věkové kategorie je ideální přírodní materiál – písek.

O vodu v bazénu je potřeba pečovat neustále. Pokud tak neučiníte, velmi rychle se stane rájem pro bakterie a řasy a její vůně rozhodně ke koupání vybízet nebude. Filtraci vybírejte pečlivě s ohledem i na takové maličkosti, jako jsou alergie a případná onemocnění kůže vyskytující se ve vaší rodině. Na trhu už je k dispozici celá řada kvalitních filtrů, k čištění můžete používat i bazénovou chemii. Ideální jsou ale přírodní nealergizující filtry, mezi které patří i písková filtrace. Vrstva přírodního štěrkopísku totiž zachytí všechny nečistoty a v bazénu je tak stále křišťálově čistá voda bez nežádoucích chemikálií vhodná i pro koupání miminek.

Pro to, aby byla voda v bazénu opravdu čistá a nekazila se, je důležité, aby ji písková filtrace vyčistila za maximálně 6 – 8 hodin, ideální je méně, zvlášť při větší zátěži nebo vysokých teplotách okolního vzduchu. Proto nešetřete a vybírejte takové filtry, které budou pro objem vašeho bazénu vhodné. Písková filtrace bude skvěle a dlouho fungovat za předpokladu, že budete pravidelně dokupovat také náplň – čistý filtrační písek o velikosti 0,6 – 1,2 mm. Stojí pár korun, ale vodu vyčistí na jedničku.


Přidáno 12.09.2011
Přečteno 2266 krát


MS v hokeji 2012 začíná za chvíli

MS

Slevové portály a ještě něco navíc

Slevové

Zahradní grily pro opravdu náročné

Zahradní

Ještě jste nepropadli slevománii?

Ještě

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz