drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Máte bazén? Nezapomeňte na kvalitní filtraci!

Máte bazén? Nezapomeňte na kvalitní filtraci!

Mít vlastní bazén je výhodou v mnoha ohledech. V létě se nemusíte mačkat na veřejných plovárnách a po celý rok máte zajištěnou kvalitní a čistou vodu. Pokud tedy víte, jak se o vodu v bazénu dobře starat. Pro všechny věkové kategorie je ideální přírodní materiál – písek.

O vodu v bazénu je potřeba pečovat neustále. Pokud tak neučiníte, velmi rychle se stane rájem pro bakterie a řasy a její vůně rozhodně ke koupání vybízet nebude. Filtraci vybírejte pečlivě s ohledem i na takové maličkosti, jako jsou alergie a případná onemocnění kůže vyskytující se ve vaší rodině. Na trhu už je k dispozici celá řada kvalitních filtrů, k čištění můžete používat i bazénovou chemii. Ideální jsou ale přírodní nealergizující filtry, mezi které patří i písková filtrace. Vrstva přírodního štěrkopísku totiž zachytí všechny nečistoty a v bazénu je tak stále křišťálově čistá voda bez nežádoucích chemikálií vhodná i pro koupání miminek.

Pro to, aby byla voda v bazénu opravdu čistá a nekazila se, je důležité, aby ji písková filtrace vyčistila za maximálně 6 – 8 hodin, ideální je méně, zvlášť při větší zátěži nebo vysokých teplotách okolního vzduchu. Proto nešetřete a vybírejte takové filtry, které budou pro objem vašeho bazénu vhodné. Písková filtrace bude skvěle a dlouho fungovat za předpokladu, že budete pravidelně dokupovat také náplň – čistý filtrační písek o velikosti 0,6 – 1,2 mm. Stojí pár korun, ale vodu vyčistí na jedničku.


Přidáno 12.09.2011
Přečteno 1942 krát


Příjemné zážitky zůstanou na věky

Příjemné

Světový den zraku pro zdravější oči

Světový

Volní jako ptáci

Volní

Botky do pěkného počasí i nepohody

Botky

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz