drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Zapomeňte na plasty, dřevo je příjemnější

Zapomeňte na plasty, dřevo je příjemnější

Žádný rodinný ani řadový dům se dnes neobejde bez zahradního altánku, přístřešku pro auto, pergoly nebo alespoň několika židlí na terase. Je ale obrovská škoda, že tradiční materiály doslova převálcoval plast v nejrůznějších podobách a zpracováních. Přitom třeba dřevo je nenahraditelné.

V dobách ještě nepříliš dávných nebylo k dispozici moc jiných materiálů než dřevo, případně byly velmi drahé a tím pádem nedostupné. Možná tedy logicky byl po plastech, kovech a umělých ratanech takový hlad, že jsme na klasiku pomalu zapomněli.

Jistě, plasty mají mnohem delší životnost, ale pokud dřevu budete věnovat odpovídající péči, i ono vám bude sloužit dlouho a dobře. Každý psycholog vám řekne, jak je důležité mít doma kousek přírody. Na lidský organismus působí tyto materiály přímo blahodárně a všimněte si, že při rekonstrukcích starých budov se často renovují prvky původní stavby, mezi nimi třeba i dřevěné trámy nebo podbití.

Pro to, abyste doma žili v souladu s přírodou, se ale nemusíte pouštět zrovna do rekonstrukce. Stačí si pořídit pár dřevěných prvků, třeba zastřešit pergolu, pořídit dětem dřevěný domeček na hraní nebo nábytek na terasu. Zahradní nábytek dřevěný má výhodu i v tom, že si jej většinou přivezete v surové podobě, jednotlivá prkýnka si můžete namořit dle libosti a nábytek tak přesně zapadne do vašeho domova i vkusu.

Jen to zkuste – pobrouzdejte chvíli po internetu a zjistíte, že firem, které dodávají dřevěný nábytek nebo prvky na zahradu, je spousta. Na stránkách většinou najdete i fotogalerii, takže námětů pro inspiraci je spousta.


Přidáno 14.09.2011
Přečteno 2249 krát


Vyhněte se pokutě včasným označením domu.

Vyhněte

Povlečení pro děti

Povlečení

Udělejte vše pro své zdraví a majetek

Udělejte

Kreativní koutek na zahradě nebo jen místo odpočinku?

Kreativní

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz