drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


17. září nechte auto raději doma

17. září nechte auto raději doma

Evropský den bez aut, který je již tradičně součástí Evropského týdne mobility, se letos uskuteční v sobotu 17. září. Od kavárny Slávie až po náměstí Jana Palacha si Pražané naplno užijí atmosféry ulic nepřeplněných auty.

„Ve městě bez aut“ tak zní motto letošního ročníku Evropského dne bez aut. Jeho cílem je, podobně jako v minulých letech, propagace pohybu jakožto léku bez vedlejšího účinku. „Už několikrát bylo vědecky dokázáno, že pohyb, na rozdíl od sezení za volantem, prospívá tělu a podporuje paměť. Začít s ním lze v jakémkoli věku a dokonce i poté, co člověk proseděl celý život v křesle.

Cílem Evropského dne bez aut v Praze je proto propagace možností každodenního pohybu ve městě a důležité role každého z nás, kdo v něm žijeme, při ochraně životního prostředí,“ uvedl Karel Březina.

Od kavárny Slávie na Národní třídě, po celé délce Alšova nábřeží a na náměstí Jana Palacha budou na návštěvníky čekat zážitky a také malé odměny za to, že dnes ponechali své vozy doma. Po celou sobotu bude pro automobilovou dopravu uzavřeno Smetanovo nábřeží a ulice Křížovnická.

Pražané, kteří vyrazí na bicyklech, mohou využít zdarma servis kol a ti, kteří se k Vltavě tentokrát vydají pěšky, zase služeb čističe bot. K dispozici bude půjčovna elektro i běžných kol, in-line a kolečkových bruslí a skákacích bot. Sportovce určitě potěší U-rampa s vystoupením nejlepších českých jezdců, malá posilovna, trampolína a možnost vyzkoušet si street ball. Tento „městský basketball“ se v metropolích celého světa totiž těší stále větší oblibě.

Tak co, necháte svého plechového miláčka alespoň jednou v roce stát v garáži a uděláte něco pro své zdraví?


Přidáno 15.09.2011
Přečteno 2657 krát


In od hlavy až k patě

In

Koncepty aut. To NEJ, co automobilky nabízejí

Koncepty

Pečujte o oči i v zimě

Pečujte

Katyňský masakr. Rusko-polský otazník

Katyňský

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz