drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Víte, jak vybírat potravinové doplňky?

Víte, jak vybírat potravinové doplňky?

Lidské tělo potřebuje pravidelný přísun vitamínů, minerálů a jiných zdraví prospěšných látek, které mu nejsme schopni vždy dodat z potravy. Pak pomůžou potravinové doplňky, jichž je na trhu nepřeberné množství, ne všechny jsou ovšem podle České asociace pro speciální potraviny stejně kvalitní.

Valná většina doplňků stravy obsahuje látky, které jsou lidskému zdraví prospěšné. Existují ale také preparáty, které nemají téměř žádný pozitivní zdravotní účinek a mohou být dokonce i zdraví nebezpečné. Vždy je proto důležité výběr doplňků stravy nepodceňovat a nenechat se napálit, například výhodnou cenou nebo garantovanými zázračnými účinky, které nelze nikterak prokázat a často jsou již na první pohled přehnané a nereálné.

Obecně jsou nejrizikovějšími ty preparáty, které jsou nabízeny na nerenomovaných internetových obchodech, nebo dokonce tržnicích a nepochází od renomovaných výrobců. „Zdraví je to nejcennější, co v životě máme, proto bychom neměli výběr doplňků stravy podceňovat a věnovat mu dostatek času,“ říká Bohumil Hlavatý, výkonný ředitel České asociace pro speciální potraviny a dodává: „Rozhodně nedoporučuji kupovat neznámé doplňky stravy na asijských tržnicích nebo u neznámých internetových obchodů, kde je velké riziko, že se jedná o neúčinné přípravky, které mohou být pro lidský organismus v některých případech dokonce škodlivé.“

Základní pravidla, jak postupovat při výběru doplňků stravy:

Zeptejte se odborníka Při nákupu doplňků stravy se poraďte vždy se svým lékařem nebo lékárníkem. Ti vám erudovaně poradí a pomohou vám vybrat ten nejvhodnější přípravek.

Upřednostňujte výrobky zavedených firem Dobré jméno společnosti je důležitým ukazatelem toho, že nabízené doplňky stravy jsou kvalitní. Tito výrobci mají spolehlivé postupy a přísné kontrolní mechanismy, aby do prodeje nepustili jakkoliv nefunkční produkty.

Nekupujte neznámé doplňky stravy na internetu Pokud daný produkt neznáte nebo s ním již nemáte zkušenosti, rozhodně ho nekupujte prostřednictvím nerenomovaných internetových obchodů. I když vás může lákat svým atraktivním obalem a cenou, může být pro váš organismus nefunkční, v horším případě škodlivý.

Pozor na asijské doplňky stravy S rozšířením internetu jako prodejního kanálu stoupá také nabídka neznámých produktů pocházejících z asijských zemí. V tomto případě buďte vždy obezřetní, tyto výrobky často nesplňují evropské normy a mohou být pro lidské zdraví obzvlášť nebezpečné. Tyto přípravky se často prodávají také na tržnicích.

Nevěřte na zázraky Všeobecně platí, že kvalitní doplňky stravy jsou pro lidský organismus prospěšné a dokážou zdraví výrazně posílit. Pokud však výrobce slibuje nereálné jako např. úbytek na váze o 20 kg za několik týdnů či měsíců, tak v tomto případě daný výrobek nekupujte. Výrobce se snaží zneužít vaší situace a záměrně slibuje nemožné.


Přidáno 23.09.2011
Přečteno 2400 krát


Veřejným bazénům se raději vyhněte

Veřejným

Šperky jsou ozdobou každé ženy

Šperky

Na kolo s tím nejlepším vybavením

Na

Nenápadná řešení problémů se zrakem

Nenápadná

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz