drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Světový den zraku pro zdravější oči

Světový den zraku pro zdravější oči

Jistě není třeba připomínat, že jakákoliv prevence je lepší než případná léčba. Nejinak tomu je i u očí. Vzpomínáte si, jak jste jako děti paní doktorce při periodické prohlídce četli velká i malá písmenka z tabule pověšené na zdi? Je škoda, že podobné prohlídky nejsou povinné i v dospělosti. Určitě by se tak předešlo řadě očních vad.

Jestli chcete mít po dlouhá léta oči v pořádku, starejte se o ně. Choďte na pravidelné prohlídky, dopřávejte unaveným očím masáže, nevystavujte je extrémům jako je třeba ostré sluníčko a nechte je odpočívat, když to potřebují. Jestli máte pocit, že vy rozhodně nepatříte do skupiny těch, kdo by si měli nechat oči prohlížet, pak by vám třeba mohly pomoci statistiky. 50 – 80 % obyvatel západní civilizace je postiženo krátkozrakostí nebo dalekozrakostí, polovina lidí ve věku 60 let má šedý zákal a asi půl milionu obyvatel České republiky má zelený zákal. Je otázka, kolik postižených lidí by mohlo svůj problém s očima zlepšit nebo dokonce úplně vyléčit, kdyby chodili na pravidelné prohlídky.

Impulsem pro všechny nerozhodné může být Světový den zraku, který letos připadá na 13. října. Tento mezinárodní „svátek“ slouží k osvětě o zhoršující se kvalitě zraku všech lidí na zeměkouli a řada společností ho využívá ke speciálním nabídkám pro zákazníky. Nejinak je tomu v Institutu pro lepší zrak, který připravil ke Světovému dni zraku hned několik cenově výhodných akcí.

Přijďte v pátek 14. 10. 2011 nebo v sobotu 15. 10. 2011 do centra Institutu pro lepší zrak na Praze 5 a nechte si zakladatelem institutu za symbolický poplatek 100 Kč podrobně vyšetřit oči. Je jedno, jestli už vás nějaké oční vady trápí nebo jestli se bude jednat o preventivní prohlídku. Přijít můžou dospělí i děti kdykoliv v průběhu ordinačních hodin, jen je třeba se na prohlídku předem objednat. Tato instituce se orientuje také na kurzy určené ke zlepšení zraku. I na tyto aktivity je v rámci Světového dne zraku poskytována sleva, a to až do výše 600 Kč. Až do konce týdne od 10. 10. bude také platit speciální sleva všech produktů Institutu pro lepší zrak. Nabídku, ve které si každý najde ideální službu, si můžete podrobně prostudovat na internetových stránkách a konečně začít pro své oči něco dělat.


Přidáno 29.09.2011
Přečteno 2003 krát


Přírodní kosmetika
SALOOS

Přírodní SALOOS>

Vše, co jste potřebovali vědět o pneumatikách

Vše,

Bezpečné bydlení pro seniory

Bezpečné

Luxusní a ekologické byty pro každého

Luxusní

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz