drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Mýty o anonymitě na internetu

Mýty o anonymitě na internetu

Mezi běžnými uživateli je rozšířen velice zkreslený pohled o anonymním používání internetu. Bohužel si většina běžných smrtelníků ani nedokáže představit, jak je provoz na síti monitorován.

Na každé navštívené stránce zanecháváte svůj digitální záznam v návštěvní knize. Majiteli tohoto webu stačí opravdu málo a zjistí si o Vás veliké množství informací. Základním údajem je takzvaná IP adresa, neboli jedinečná číselná adresa počítače v síti, pomocí níž jde přesně specifikovat počítač, pomocí kterého jste připojeni. Díky IP adrese je pro každého otázkou několika sekund zjistit přibližnou polohu uživatele. Dalšími údaji, které je možné zjistit běžným připojením, je typ prohlížeče, operační systém, rozlišení monitoru, z které internetové stránky jste přišli, jste-li na stránce poprvé, ale taky veškeré aktivity na webu, nebo vyhledávaná slova.

Je však několik způsobů, jak na internetu svoji anonymitu alespoň o chlup zvýšit. K tomu slouží například takzvané anonymizery. Jedná se o služby, které Vám poskytnou připojení na stránku skrze jakousi „vzdálenou bránu do internetu“. Na cílové stránce jsou tedy uloženy záznamy ne o Vašem PC, ale o stroji, na kterém onen anonymizer běží. Jako vše, má i toto svá ale. Nezapomínejte, že většina těchto serverů, má zapnuté ukládání Vaší adresy a v tom horším případě i se záznamy o tom kam jste se přes tuto službu připojovali. Anonymní tak zůstanete pouze pro Vaši koncovou stránku.

Další možností je připojení pomocí volného internetu například v kavárnách. Toto řešení je ale pochopitelně velice nepraktické. Volba, která předchozí o něco vylepší, spočívá v připojení pomocí mobilního telefonu s před nabitou kartou, tedy kartou bez paušálu, u kterých se běžně nesepisují smlouvy a jsou k dostání ve většině trafik a benzínových pump.

Ať už použijete jakoukoliv metodu pro zvýšení anonymity, nebo chcete-li soukromí, vždy mějte na paměti, že nejlepší ochranou je vyhýbání se nekalé činnosti na síti a surfování s rozumem.


Přidáno 07.04.2010
Přečteno 3413 krát


Kreativní koutek na zahradě nebo jen místo odpočinku?

Kreativní

RC modely. Hračky, které tátové dětem neradi půjčují

RC

Nápis v Hollywoodu zachránil Playboy

Nápis

Kinesiotaping zrehabilitujte tělo i duši

Kinesiotaping

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz