drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Už jste byli se svým miminkem plavat?

Už jste byli se svým miminkem plavat?

Přinesli jste si domů malinkaté miminko a snažíte se pro něj udělat svět co nejpříjemnější. Co nejpevnějším zabalováním do zavinovačky mu připomínáte útulné prostředí dělohy, často ho hladíte, mluvíte na něj, ale myslíte také na jeho správný fyzický vývoj?

Na cvičení v pravém slova smyslu je ještě brzy, ale co takové plavání? Voda připomene miminku pocity známé z matčina bříška a pohyb v ní má na tělesnou schránku vašeho drobečka ten nejlepší vliv. Jen je důležité vybrat to správné prostředí. Voda vhodná pro plavání kojenců totiž musí splňovat nejpřísnější podmínky na hygienu, teplotu a kvalitu a rozhodně pro něj není ideální prostředí veřejných bazénů.

Na tom, že je plavání pro miminka vhodné, se shoduje naprostá většina pediatrů. Pobyt ve vodě je i pro nejmenší děti naprosto přirozený a pomáhá nejen rozvíjet jeho fyzické schopnosti, ale také ho otužuje, příznivě ovlivňuje srdeční a dýchací systém a zlepšuje fungování střev. Bylo dokonce prokázáno, že děti, které plavou, lépe spí a mají větší chuť k jídlu.

Plavat můžete se svým dítětem začít hned, jak se mu zahojí pupeční pahýl, což je přibližně ve 14 dnech věku. Až do šestého měsíce se bude vaše miminko seznamovat s vodou ve vaničce a až pak se přesune s ostatními dětmi do malého bazénku. Pokud hledáte prostředí, které bude vašemu dítěti nakloněné, pak si zkuste do vyhledavače zadat “plavání Beroun“ a velmi rychle objevíte miniškoličku Záhořánek specializující se na aktivity pro nejmenší.

No a pokud by vás plavání miminek zaujalo natolik, že byste se mu chtěli věnovat profesionálně, můžete si zde dokonce projít certifikovaným kurzem a stát se instruktorem plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku.


Přidáno 30.09.2011
Přečteno 190 krát


Perfektní postava- nedosažitelný sen?

Perfektní

Omládněte s pomocí rad odborníků

Omládněte

Zdokumentujte krásné okamžiky svého života

Zdokumentujte

Chcete se pořádně vyspat? Pořiďte si pořádnou matraci

Chcete

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz