drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Vybrat správná garážová vrata nemusí být věda

Vybrat správná garážová vrata nemusí být věda

Stavíte dům, rekonstruujete zahradu nebo přistavujete garáž? V jisté fázi stavby budete muset vyřešit důležité dilema – jaká vybrat garážová vrata? Na trhu je celá řada výrobků, které vypadají na první pohled hezky, ale při podrobnějším prozkoumání už tak praktické nejsou. Jak vybírat, aby vrata sloužila k vaší spokojenosti?

I když se to na první pohled může zdát jako banalita, neměli byste výběr garážových vrat brát na lehkou váhu. Vždy byste je měli vybírat s ohledem nejen na design, ale také na funkčnost. Bydlíte v domě, kde chcete zůstat i na stáří? Pak určitě oceníte garážová vrata, která se budou otvírat automaticky jako rolety. Buď je můžete otvírat ručně, případně je doplnit motorem pro automatické otvírání na dálkové ovládání. Nebojte se, i když se spolehnete na automatická vrata, budou bez problémů fungovat i v době výpadku elektřiny. Jen bude potřeba je otevřít manuálně.

Zaměřte se také na vlastnosti použitého materiálu. Garážová vrata vyrobená z pozinkovaných plechů s lakem nebo fólií imitující třeba dřevo nepodléhají díky fólii teplotním vlivům ani UV záření. Tato vrata se označují jako sekční vrata a ani po letech se vám u nich nestane, že by ztratily svou barvu nebo se dokonce pokroutily vlivem mrazu nebo tepla. Některé jsou dokonce vybaveny speciálním systémem propojenosti vnějších a vnitřních ocelových plechů. Tento detail zajistí, že vrata nebudou promrzat ve spojích a vy je tak bez problémů otevřete i v těch největších mrazech.

Možná jste nevěděli, že zajímavé typy garážových vrat se vyrábí přímo u nás doma, v české Kadani. Díky tomu můžete nechat výběr těch správných vrat opravdu až na poslední chvíli. Jejich výroba totiž trvá jen 3 týdny a záruka je standardních 24 měsíců. Výrobce nabízí několik desítek barev kombinovatelných s řadou designů a zajímavého příslušenství. Je tak velmi pravděpodobné, že se vám povede navrhnout a společně i vyrobit unikátní vrata, která vám bude závidět kdekdo z okolí. A to všechno navíc za přijatelné „české“ ceny.

A co pro pěknou garáž musíte udělat vy? Postavit ji do fáze omítek a podlahy, zbytek už nechte na „vratových“ odbornících.


Přidáno 05.10.2011
Přečteno 1994 krát


Utečte před horkem či deštěm do zahradní chatky

Utečte

Seznamte se, stavební systém Novabrik

Seznamte

Už nikdy nemusíte být závislí na slunečném počasí

Už

Napařovací žehličky Navigator

Napařovací

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz