drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Vybrat správná garážová vrata nemusí být věda

Vybrat správná garážová vrata nemusí být věda

Stavíte dům, rekonstruujete zahradu nebo přistavujete garáž? V jisté fázi stavby budete muset vyřešit důležité dilema – jaká vybrat garážová vrata? Na trhu je celá řada výrobků, které vypadají na první pohled hezky, ale při podrobnějším prozkoumání už tak praktické nejsou. Jak vybírat, aby vrata sloužila k vaší spokojenosti?

I když se to na první pohled může zdát jako banalita, neměli byste výběr garážových vrat brát na lehkou váhu. Vždy byste je měli vybírat s ohledem nejen na design, ale také na funkčnost. Bydlíte v domě, kde chcete zůstat i na stáří? Pak určitě oceníte garážová vrata, která se budou otvírat automaticky jako rolety. Buď je můžete otvírat ručně, případně je doplnit motorem pro automatické otvírání na dálkové ovládání. Nebojte se, i když se spolehnete na automatická vrata, budou bez problémů fungovat i v době výpadku elektřiny. Jen bude potřeba je otevřít manuálně.

Zaměřte se také na vlastnosti použitého materiálu. Garážová vrata vyrobená z pozinkovaných plechů s lakem nebo fólií imitující třeba dřevo nepodléhají díky fólii teplotním vlivům ani UV záření. Tato vrata se označují jako sekční vrata a ani po letech se vám u nich nestane, že by ztratily svou barvu nebo se dokonce pokroutily vlivem mrazu nebo tepla. Některé jsou dokonce vybaveny speciálním systémem propojenosti vnějších a vnitřních ocelových plechů. Tento detail zajistí, že vrata nebudou promrzat ve spojích a vy je tak bez problémů otevřete i v těch největších mrazech.

Možná jste nevěděli, že zajímavé typy garážových vrat se vyrábí přímo u nás doma, v české Kadani. Díky tomu můžete nechat výběr těch správných vrat opravdu až na poslední chvíli. Jejich výroba totiž trvá jen 3 týdny a záruka je standardních 24 měsíců. Výrobce nabízí několik desítek barev kombinovatelných s řadou designů a zajímavého příslušenství. Je tak velmi pravděpodobné, že se vám povede navrhnout a společně i vyrobit unikátní vrata, která vám bude závidět kdekdo z okolí. A to všechno navíc za přijatelné „české“ ceny.

A co pro pěknou garáž musíte udělat vy? Postavit ji do fáze omítek a podlahy, zbytek už nechte na „vratových“ odbornících.


Přidáno 05.10.2011
Přečteno 2139 krát


Povlečení pro děti

Povlečení

Obklopte se kvalitou a dřevem i doma

Obklopte

Usnadněte si práci při skladování

Usnadněte

Není nad přirozené světlo

Není

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz