drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Víte, jak pijí ve světě?

Víte, jak pijí ve světě?

Rok 2010 byl rekordním pro export skotských whisky a celosvětový prodej byl odhadnut na 3,45 bilionů liber, což je 10% nárůst oproti roku 2009. Jako reakci na tento trend uvedla značka Grant’s, nejstarší rodinná skotská whisky, první světovou mapu whisky, aby tak zdůraznila její vzrůstající popularitu. Odhaduje se, že každou vteřinu je vyexpedováno 36 lahví tohoto lahodného moku.

Pro Williama Granta, zakladatele skotské whisky, byly vždy důležité rodinné hodnoty, a proto začal podnikat se svým zetěm Charlesem Gordonem. Jejich spojenectví z nich udělalo největší prodejce skotské whisky a stali se prvními vývozci této kvalitní lihoviny. Mapa byla vytvořena ke 100. výročí cesty Charlese Gordona, který se vydal na rok do světa, aby rodinnou whisky představil. Cesta k novým zákazníkům účel více než splnila, Grant´s whisky se díky ní zařadila mezi nejoblíbenější whisky světa a dnes se již prodává ve více než 180 zemích. S prohlubováním obliby whisky mapa ukazuje, jak si získává stále nové příznivce.

Ludovic Ducrocq, ambassador značky Grant’s říká: “Po celém světě nacházím příznivce naši whisky mezi lidmi různého věku, pohlaví a národnosti. Spojení whisky, historie a tradice vyzvedly skotskou whisky coby nejvíce respektovaný alkoholický nápoj.”

Mapa vás také přivede k zajímavým způsobům, jak se whisky pije v různých koutech světa.

Po celém světě konzumenti při pití whisky stále více experimentují. Zkouší více značek a jsou otevřenější různým novým příchutím podle vlastního vkusu. Jak ukazuje mapa, popularita skotské whisky se velmi rychle rozšiřuje. Peter Gordon, předseda značky Grant’s novou popularitu vítá a zároveň věří, že jediným způsobem, jak udržet růst její oblíbenosti, je kladení důrazu na pečlivou ochranu jejích kořenů. „S nárůstem popularity skotské whisky je také důležité chránit její pravost. Čína coby důležitý trh pro skotskou whisky oznámila, že bude odlišovat a chránit skotskou whisky jako zeměpisnou indikaci (GI) uznávající, že skotská whisky může být vyráběna pouze na území Skotska – velký krok směrem k zabezpečení dědictví, pro které je tento nápoj obdivován, ceněn a oblíben”, říká Peter Gordon.


Přidáno 18.10.2011
Přečteno 2106 krát


Keramika už pronikla i do kuchyně – na nože a pánve

Keramika

Kouzlo čaje v roce 2011

Kouzlo

Zahradní nábytek ze dřeva - sázka na jistotu

Zahradní

Zlatá žíla fantazie
dětský dort

Zlatádětský dort>

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz