drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Už jste řešili, co s ním? A vyřešili?

Už jste řešili, co s ním? A vyřešili?

Podle statistik vlastní každá česká rodina alespoň jeden osobní vůz. Je jedno, jestli je váš plechový miláček fungl nový nebo už má na tachometru pěkných pár desítek nebo stovek tisíc najetých kilometrů. V každé jeho životní fázi byste mu měli dopřát kvalitní péči.

I když výrobci vozidel tvrdí, že po krizi opět ožil trh s novými automobily, nevěřte všemu, co se píše. V České republice čile kvete obchod s ojetinami. Průměrné stáří českého auta je přibližně sedm let, což ale znamená, že tato auta musí někdo prodávat a kupovat. Pokud jste zrovna v situaci, kdy se rozhlížíte po nějakém zánovním vozítku, určitě si dejte velký pozor, jak bude vypadat kupní smlouva na auto. Češi jsou totiž známí vykukové a spousta nepoctivců profituje na tom, že se nevyznáme ve smlouvách nebo je nechceme číst. Ještě před přečtením smlouvy si ale auto pořádně prohlédněte. Kromě karoserie a jízdních vlastností v akci zkontrolujte i vin kod a to, zda sedí s údaji v technickém průkazu. Jen tak předejdete koupi kradeného vozu.

Když si auto přivezete domů, nezapomeňte ho do pár dnů přehlásit na dopravním inspektorátu. K tomu budete potřebovat podepsanou kupní smlouvu, vyplněný formulář a samozřejmě všechny doklady, které k vozu patří. Hned potom vás nemine sjednání povinného ručení. Oblíbené je povinné ručení čsob, allianz nebo česká pojišťovna.

No a co dělat, pokud vašeho miláčka skolí poslední kilometr? Pak nezbude nic jiného, než se s ním důstojně rozloučit. K tomu už několik let slouží ekologická likvidace aut, která je dokonce povinná v případě, že auto dosloužilo. V tuto chvíli je také na místě výpověď povinného ručení, ke které se vám bude hodit potvrzení o likvidaci vozu.

Běhání kolem auta je docela dost, že? Jenže komu by se chtělo chodit pěšky, když se můžeme pohodlně vozit. Nezapomeňte ale autu jeho služby oplácet vzornou péčí.


Přidáno 25.11.2011
Přečteno 593 krát


Thajská kuchyně. Rýže, kari a hlavně chilli

Thajská

Proleťte se po světě

Proleťte

Víte, jak si poradit s povinným ručením?

Víte,

Benátky. Město kanálů, gondolí a krásných památek

Benátky.

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz