drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Kdo šetří, má za tři

Kdo šetří, má za tři

Pokud byste se zeptali jakéhokoli odborníka na peníze na základní pravidla týkající se osobních financí, první věc, kterou by vám doporučil, by bylo šetřit. Neznamená to začít několik měsíců žít jen o vodě a chlebu, ale začít přemýšlet nad tím, jak a za co své peníze utrácíte.

V životě se střídají období blahobytu a bídy. Samozřejmě s nadsázkou řečeno, ale týká se to nás všech. Jsou chvíle, kdy se nám daří jak v práci, tak i osobním životě, a naopak období, která až tak růžová nejsou. Právě tehdy se hodí finanční rezerva. Jenže jak ji vytvořit a přitom si udržet životní standard?

Stačí si nežít nad poměry a pravidelně odkládat část příjmů stranou. Ideální formou spoření může být spořící účet. Jeho obrovskou výhodou, která může být pro někoho zároveň i nevýhodou, je stálá dostupnost uložených peněz. Každý měsíc odložíte stranou část výplaty (ideální je prý jedna třetina), ta se vám bude na spořicím účtu úročit mnohem lépe než na běžných účtech, zároveň máte peníze stále k dispozici. Těm, kdo nemají spoření v krvi, se ale díky tomu může stávat, že úspory vezmou za své při ataku obchodních domů.

Pro nespořivé můžou být přínosné termínované vklady. Jedná se o speciálně zřízený účet s předem určenou výpovědní dobou. Hodí se hlavně ve chvíli, kdy už máte něco naspořeno a bojíte se, abyste své úspory neutratili. Díky výpovědní době si totiž každý výběr peněz dobře rozmyslíte a ve finále tak můžete ušetřit i slušnou sumu.

Je jedno, jestli se rozhodnete ukládat peníze do prasátka (i když za to by vás odborníci ukamenovali) nebo zvolíte seriózní bankovní ústav. V každém případě děláte dobrou věc pro svou budoucnost. Nic nepřidá na klidu víc, než finanční polštář, který vás v těžších chvílích podrží nad vodou.


Přidáno 05.12.2011
Přečteno 2003 krát


Konečně je tu neotřelá módní značka

Konečně

Zaměstnavatelé méně přispívají na penzi

Zaměstnavatelé

Jak na povinné ručení? Hlavně chytře!

Jak

Stavební spoření je stále výhodné

Stavební

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz