drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Malováno světlem

Malováno světlem

Přijďte si zpříjemnit předvánoční atmosféru také něčím jiným, než jsou adventní koncerty a předvánoční trhy. V pondělí 12. 12. 2011 bude v atriu Poslanecké sněmovny slavnostně zahájena výstava německého výtvarníka Waltera Liggesmeyera.

Výstava je pořádána ve spolupráci s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové a pod patronátem předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslavy Němcové. „Důvodů, pro které Nadace Olgy Havlové prezentuje v českém parlamentu právě díla německého výtvarníka Waltera Liggesmeyera, je hned několik“, říká Milena Černá, ředitelka nadace. „Především je Liggesmeyer dokonalým ztělesněním poslání Nadace Olgy Havlové – pomáhat jiným navzdory vlastnímu postižení“, dodává ředitelka.

W. Liggesmeyer se narodil v roce 1938 v Paderbornu, ve skromných poměrech. Po otcově smrti v roce 1953 museli společně se sestrou předčasně opustit gymnázium a začít pracovat. Později se přestěhoval do Dortmundu, kde bylo otevřeno jedno z prvních večerních gymnázií v poválečném Německu, na němž úspěšně maturoval. Následovalo založení rodiny, studium práva, práce pro spořitelnu v Bochumi, angažmá v občanských iniciativách. V roce 1976 se Walter Liggesmeyer podrobil léčení na psychosomatické klinice, kde v rámci terapie postupně vznikaly první obrazy a básně. V průběhu let se však jeho zdravotní stav nadále zhoršoval, což vedlo k definitivnímu ukončení kariéry právníka v bankovním sektoru. Malování se mu stalo hlavním prostředkem pro zvládání těžké životní situace. Kromě uměleckých projektů se Walter Liggesmeyer nadále aktivně podílí na práci občanských iniciativ (např. Dortmunder Manifest – iniciativa proti rasismu a xenofobii) a pořádá výstavy, jejichž výtěžek je věnován na c haritativní projekty.

Prezentací osobnosti a díla německého umělce Waltera Liggesmeyera na půdě Poslanecké sněmovny by chtěla Nadace Olgy Havlové vyjádřit úctu a vděčnost všem svým dárcům a přátelům ze zahraničí, kteří ho po více než 20 let existence doprovázejí a podporují. Výstava v atriu Poslanecké sněmovny potrvá do 1. ledna 2012. Po jejím ukončení bude možné si jednotlivá díla zakoupit, přičemž výtěžek z prodeje je určen na podporu projektů Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.


Přidáno 06.12.2011
Přečteno 2560 krát


Tři piva, celý den studená. To je termo soudek

Tři

Slevové portály a ještě něco navíc

Slevové

Investice do krbových kamen se vrátí už za rok

Investice

Kancelář vždy a všude? Zkuste tu v mobilu

Kancelář

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz