drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Pečujte o oči i v zimě

Pečujte o oči i v zimě

Myslet si, že oči vyžadují péči jen v létě, kdy jsou drážděny suchým vzduchem z klimatizací a intenzivním sluníčkem, by bylo hodně zcestné. O jeden z nejdůležitějších lidských orgánů je potřeba pečovat i v zimě, kdy je nedostatek přirozeného světla a tělu chybí důležité vitamíny.

Oči jsou to nejcennější, co máme, péči o ně bychom se tedy rozhodně neměli vyhýbat. Pravidelné kontroly u lékaře by měly být samozřejmostí hlavně u těch, kdo už nějaký problém mají. Jenže oči jsou zatěžovány i při běžných činnostech, je tedy potřeba se o ně starat neustále.

V létě náš zrak trpí pod intenzivním sluncem, negativní záření dokážou zmírnit sluneční brýle s kvalitními UV filtry, sliznici vysušovanou působením klimatizací zase můžeme zvlhčovat speciálními kapkami. Jenže co v zimě?

Chladnou část roku si užívají všichni ti, kdo milují zimní sporty, možná si ale ani neuvědomují, jaký tlak vyvíjejí na své oči. Přechody z oslňujícího venkovního prostředí rozzářeného čerstvě napadaným sněhem do šera nebo umělého osvětlení v interiérech dokážou pěkně potrápit stejně jako nedostatek odpočinku, spánku a stres. Negativní vliv na oči má ale i strava, postrádající v zimě hlavně důležité minerály a vitamíny, které po zbytek roku získáváme z ovoce a zeleniny.

Možná právě proto, že si odborníci uvědomují, jak důležité je o oči pečovat, vytvořili speciální přípravek Eyemax, který očím poskytuje potřebnou výživu, podporuje regeneraci sítnice, funguje jako prevence před očními nemocemi a pomáhá i při syndromu unavených očí. Doplňky stravy jsou obecně doporučovány ve chvíli, kdy nedokážete tělu poskytnout vše potřebné ze stravy. Třeba by pro vás mohl být oční doplněk stravy zajímavým tipem na vánoční dárek. Eyemax teď můžete objednávat na www.dobreoci.cz se speciální předvánoční slevou.


Přidáno 06.12.2011
Přečteno 2583 krát


I oči mohou relaxovat

I

Spokojený spánek - výsada vyvolených?

Spokojený

Veřejným bazénům se raději vyhněte

Veřejným

Diety začínají být před létem zase aktuální

Diety

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz