drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Už máte svého kouče?

Už máte svého kouče?

V posledních letech se to v českých městech stále častěji hemží cizími slovy. Často je používáme, aniž bychom věděli, co si pod nimi představit. Velmi moderní je mít svého vlastního kouče nebo mediátora, a to zvlášť mezi lidmi, kteří pracují ve středním a vyšším managementu. Že vůbec netušíte, o čem je řeč?

Celá řada osobností z řad podnikatelů a politiků se v poslední době pyšní tím, že využívá služeb kouče. I když se může na první pohled zdát, že tento člověk může vést tak maximálně fotbalový tým a běžnému smrtelníkovi nemůže nikdy s ničím pomoci, opak je pravdou. Koučink vám může pomoci zorientovat se ve svém životě, ve své kariéře i ve svém vlastním nitru. Jeho cílem je posouvat vás stále dál. Pod vedením kvalitního kouče budete hledat nové cesty, nová řešení a vlastně otevřete svou mysl novým, nečekaným věcem. Koučink rozhodně není o žádném popostrkování nebo snad našeptávání. Profesionální kouč se vás bude hodně ptát, ale vždy jen tak, abyste svá řešení objevovali sami.

Možná ještě o něco neznámějším pojmem pro vás bude mediace. Tento pojem nemá vůbec nic společného s médii, jak by se na první pohled mohlo zdát. Mediátoři jsou lidé, jejichž úkolem je jednoduše řečeno urovnávat spory. Je jedno, jestli se dohadujete dlouhá léta se sousedem o to, komu patří jablka spadaná z vašeho stromu nebo zda řešíte třeba spor s bývalým zaměstnavatelem. Ještě před tím, než se obrátíte na patřičné soudy, doporučujeme využít mediace. Tato služba je vlastně mimosoudním urovnáním sporů pod vedením zkušeného mediátora. Ten ve své osobě spojuje jak rozhodčího, tak zároveň výborného vyjednavače. Jeho cílem, a vlastně i cílem znesvářených stran, je najít pro všechny přijatelné řešení. Nevadí, že bude kompromisní. Důležité je, že na něj přistoupí všichni účastníci sporu a nebudou drobnějšími neshodami zatěžovat už tak přetížené soudy.

Jak je vidět, i cize znějící služby dokážou pomoci i obyčejnému smrtelníkovi. Nebojte se jich využít i vy.


Přidáno 08.12.2011
Přečteno 2237 krát


Opravdu je nutné bance platit nehorázné poplatky?

Opravdu

Komunikujte se svými zákazníky za všech okolností

Komunikujte

Svěřte vedení účetnictví profesionálům

Svěřte

Zvyšte svou bezpečnost s kamerovým systémem

Zvyšte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz