drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Internetové bankovnictví je pro každého

Internetové bankovnictví je pro každého

V naší zemi už snad neexistuje člověk v produktivním věku, který by nebyl majitelem alespoň jednoho bankovního účtu. Výbavou většiny z nich je internetové bankovnictví. Služba, které se ale spousta lidí úplně zbytečně bojí. Jak jste na tom vy?

Banky se stále předhánějí v tom, která nabídne svým klientům kvalitnější služby. Vysoké poplatky tak bývají vykompenzovány osobním bankéřem, možností kontokorentu na omezenou dobu zdarma, nejčastěji však internetovým bankovnictvím. Pokud budete dodržovat zásady správného používání této služby, nemusíte se v žádném případě bát jejího zneužití a bude vám sloužit na jedničku.

Na prvním místě při používání internetového bankovnictví by měla být bezpečnost. Nikdy a za žádných okolností nikomu neříkejte svá přístupová hesla, rozhodně si je v počítači neukládejte a v žádném případě si je nepište na lepicí papírky. Heslo pro první přihlášení dostanete od banky, hned ho ale změňte. Vhodné je takové, které obsahuje kombinaci písmen a číslic a vám se bude dobře pamatovat.

První přihlášení provádějte v klidu a soukromí. Věřte tomu, že až naťukáte třeba www.servis24.cz, budete si chtít celý systém v klidu projít a „ošahat“. Služba internetového bankovnictví je ale většinou logická a uživatelsky příjemná. Velmi snadno zde zadáte jednorázové i trvalé příkazy k úhradě, povolení k inkasu nebo nastavíte minimální zůstatek na účtu.

Pokud by vám náhodou do mailu začaly chodit zprávy ve smyslu „pošlete nám své heslo do internetového bankingu z důvodu zlepšování služeb“, zpozorněte. Heslo rozhodně nikam neposílejte a o e-mailu okamžitě informujte svou banku. Jedná se s největší pravděpodobností o útok nějakého hackera a ve vašem vlastním zájmu je, aby banka zalarmovala všechna svá bezpečnostní opatření.

Nebojte se ani takových maličkostí, jako že si nebudete pamatovat adresu, na níž se vaše internetová banka nachází. Buď si ji uložte do záložek, nebo kdykoliv v případě potřeby zadejte do vyhledavače třeba “poštovní spořitelna internetbanking přihlášení“ a uvidíte, že cestu ke svým virtuálním penězům rychle najdete.


Přidáno 13.12.2011
Přečteno 2352 krát


Hledejte si práci revolučně a v místě, kde chcete

Hledejte

Parádní blog o šití a šicích strojích

Parádní

Zvyšte svou bezpečnost s kamerovým systémem

Zvyšte

Půjčky na směnku ihned a bez registru

Půjčky

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz