drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Herní konzole xBox, Sony Playstation, Nintendo Wii

Herní konzole xBox, Sony Playstation, Nintendo Wii

Na trhu s herními konzolami se nejčastěji mluví o nesilnější trojce Microsoft Xbox 360, Sony Playstation 3 a Nintento Wii. V čem se tyto tři herní stanice liší?

Microsoft Xbox 360

Jako první z této trojky uvedl svoji next-gen konzoli Microsoft. Gigant ze Silicon valley vsadil na hraní s ostatními hráči prostřednictvím internetu, a tak uvedl společně se zařízením do chodu online službu Xbox Live. Ta umožňuje nejen online hraní, ale také komunikaci s přáteli, stahování filmů, hudby a také nákup nových her.

První generace Xboxu neblaze prosluli také svou vysokou poruchovostí, která se bohužel vyšplhala až na 20%. Nejčastěji za to mohlo přehřátí hardwaru. Microsoft na to reagoval prodloužením záruky na dobu tří let a uvedl pro postižené zákazníky bezstarostnou reklamaci. Nyní je však již v prodeji několikerá generace a touto vadou trpí minimum Xboxů.

Sony Playstation 3

Pro většinu lidi nejznámější z této trojky jistě bude Playstation. A ještě aby ne, vždyť první Playstation byl uveden na trh již v roce 1994. Nejnovější PS3 nabízí, jako reakci na Xbox Live, svojí verzi online komunikačního prostředku – Playstation Network. Další velkým posunem od starší verze je přidání HD přehrávače, který si poradí s disky Blu-ray.

Dále je možné svůj PS3 spárovat s přenosnou herní konzolí od Sony – PSP. Stejně jako Microsoft i Sony musel reagovat na trend online nakupování a tak uvedl do provozu svůj internetový obchod Playstation Store.

Nintendo Wii

U nás nejméně známá konzole pochází z dílny japonské firmy Nintendo. Název konzole vznikl z anglického slova We, které v překladu znamená „My“. Na rozdíl od výše zmíněn konkurence nemá za úkol Nintendo Wii stále zvyšovat výkon, ale především zdokonalovat ovládání pomocí unikátního ovladače. Ten reaguje na pohyby ve volném prostoru ve všech směrech a je tak velice příjemný například k hraní sportovních her.


Přidáno 08.04.2010
Přečteno 177 krát


Jak na kompostéry a kompostování

Jak

Co o sobě říkáte na Facebooku?

Co

Chcete podnikat na internetu? Pronajměte si eshop!

Chcete

Účetní a ekonomické systémy z ověřeného zdroje

Účetní

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz