drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Tipy na last minute Silvestra

Tipy na last minute Silvestra

Stále hodně Čechů nechává plánování oslav až na poslední týdny či dokonce dny před Silvestrem. I přes to, že se konec roku neúprosně blíží, je možné zajistit si silvestrovský program přesně podle vlastních představ. Pokud jste se dosud nerozhodli kde přivítáte Nový rok, máme pro vás několik tipů, jak si zajistit skvělý program i na poslední chvíli.

Mnozí se o svých plánech na Silvestra rozhodují až podle aktuální předpovědi počasí, nálady a svých povánočních finančních možností. To však neznamená, že musí strávit silvestrovskou noc doma nad talířem chlebíčků při sledování televizních estrád. „V prosinci tradičně registrujeme největší zájem o silvestrovské pobyty až v posledních 2 týdnech roku. Například loni jsme v tomto období registrovali největší poptávku po zájezdech do Egypta,“ sdělil Michal Tůma z cestovní agentury Invia.

Tip 1: Silvestr na českých horách

České hory patří k vůbec nejoblíbenějším místům k trávení Silvestra, Nový rok na nich každoročně vítá téměř 200 tisíc Čechů. Všechny hotely a penziony v oblíbených lyžařských střediscích nabízí speciální silvestrovské pobyty s nejrůznějším programem. Nevyléčitelní romantici si přijdou na své v soukromí zapadlých horských chaloupek, kde mohou odříznuti od civilizace očekávat příchod Nového roku pouze ve dvou. Bohužel většina hotelů v nejvyhledávanějších lyžařských centrech má konec roku již od podzimu vyprodaný. Proto na poslední chvíli hledejte nabídky ubytování raději v méně navštěvovaných Jeseníkách či Beskydech. Počítejte také s tím, že většina provozovatelů ubytování na horách v silvestrovském čase preferuje nebo dokonce striktně požaduje minimálně týdenní pobyt.

Tip 2: Oslavy příchodu Nového roku v teplých krajích

Dáváte-li přednost exotickým krajinám a české zimní podnebí vám příliš nevyhovuje, přivítejte Nový rok v některém z přímořských letovisek. Za sluníčkem do teplých krajů se na Silvestra každý rok vypraví až 20 tisíc Čechů. Pokud zvolíte dovolenou například v Egyptě nebo na Kanárských ostrovech, užijete si velmi příjemné teploty vzduchu i vody okolo 20° C. Zimní dovolenou u moře s oslavou příchodu Nového roku pořídíte již od 10 500 Kč.

Tip 3: Dopřejte si lázeňskou kúru

Alternativou k bujarým oslavám je prožití pohodového Silvestra v lázních. Díky relaxačnímu pobytu s perličkovými koupelemi, masážemi celého těla, bahenními zábaly nebo jinými oblíbenými procedurami můžete vstoupit do nového roku odpočatí a plní sil. Wellness pobyt vám umožní příjemně se zregenerovat po vánočním shonu a možná i zhubnout nějaké to kilo navíc, které jste nabrali přes svátky. Součástí lázeňských pobytů často bývá i speciální silvestrovský program s živou hudbou a půlnočním přípitkem. Minimální délka relaxačních pobytů v lázních je obvykle tři dny a zimní lázeňské služby bývají i finančně dostupnější.

Tip 4: Silvestrovské oslavy v evropských metropolích

Při volbě silvestrovského programu lze vybírat z atraktivních nabídek zájezdů do předních evropských metropolí. Mezi nejoblíbenější destinace patří Paříž, Londýn a Řím, kde se konají ty nejvelkolepější oslavy příchodu Nového roku. Náplň zájezdů může být čistě poznávací anebo si naopak můžete vymyslet vlastní individuální program, přes den poznávat památky a večer vyrazit do proslavených klubů.


Přidáno 14.12.2011
Přečteno 273 krát


Nakupujte elektroniku snadno a rychle – na internetu

Nakupujte

Češi dávají přednost soukromé letecké dopravě

Češi

Odteď budou vaše věci na cestách navždy v bezpečí

Odteď

Thajská kuchyně. Rýže, kari a hlavně chilli

Thajská

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz