drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


V brněnské zoo mají recyklační ekokoutek

V brněnské zoo mají recyklační ekokoutek

Unikátní ekokoutek, který atraktivní a zábavnou formou prezentuje problematiku třídění a využívání odpadů, začal o víkendu fungovat v Brně. Téma návštěvníkům tamní zoologické zahrady zprostředkovává speciální informační tabule s otočnými válci se vzorky recyklovaných materiálů.

„Na malém prostoru jsme se snažili zprostředkovat malým i velkým návštěvníkům brněnské zoologické zahrady zajímavé informace o třídění odpadu a jejich recyklaci,“ uvedla Jana Krčmářová z autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s., která informační aktivity na podporu třídění odpadů v Jihomoravském kraji financuje.

Centrálním prvkem expozice je informační panel s 9 průhlednými otočnými válci. „V nich jsou umístěny ukázky recyklovaných materiálů z vytříděných odpadů – například takzvaný PET-flake – rozdrcené a vyčištěné „vločky“ z plastových lahví, které následně slouží třeba k výrobě umělých vláken,“ poznamenala Krčmářová. Ve válcích si zájemci mohou prohlédnout také materiály či výrobky z papíru, nápojového kartonu a skla. Informační tabule obsahuje kromě otočných válců také zajímavé údaje týkající se třídění a rovněž informace o výrobě a zpracování jednotlivých komodit včetně popisu prezentovaných exponátů.

Zábavný aspekt místa a propojení s tematikou přírody a zoo představuje jedenáctimetrová skokanská dráha se speciálním povrchem z recyklované pryže, na které si každý zájemce může vyzkoušet, jak daleko doskočí a porovnat své výsledky například s veverkou, koněm, zajícem či klokanem, jejichž nejlepší výkony jsou označeny přímo na dráze a podrobněji popsány na informační tabuli.

„Věříme, že se zábavná a hravá forma expozice bude líbit nejen dětem, ale i dospělým návštěvníkům,“ popsala tisková mluvčí ZOO Brno Lucie Kapounová.


Přidáno 20.12.2011
Přečteno 2099 krát


Jak vyčistit zahradní jezírko? Prostě vysavačem

Jak

Malováno světlem

Malováno

Pojeďte si odpočinout do Mariánských Lázní

Pojeďte

Kam pro pojistku? Na pobočku nebo do obýváku

Kam

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz