drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Opravdu je nutné bance platit nehorázné poplatky?

Opravdu je nutné bance platit nehorázné poplatky?

Česká republika je snad celosvětově vyhlášená nemalými a často i absurdními poplatky zdejším bankám. Je jedno, jestli vlastníte účet u mezinárodní banky, která si za vedení účtu v cizině neúčtuje nic. U nás prostě za stejnou službu zaplatíte. Nebo ne?

V posledních letech se diskuse kolem bankovních poplatků pěkně rozvířila. Na jednu stranu je pravda, že první vlna světové finanční krize zdejší finanční instituce vlastně ani nepotkala, na druhou stranu je to fakt, který nutí klienty, aby hledali alternativnější, ale levnější cesty, jak své peníze ukládat a v ideálním případě také spořit.

Ten, kdo se rozhodl, že své bance nebude platit za to, že jí svěřuje své peníze a nechává si u ní vést běžný účet, může v posledních několika měsících vybírat hned z několika nových bank. A všechny mají společného jmenovatele – vedení účtu, podání platebního příkazu i vydání platební karty zdarma. Proč? Je to logické, banka by neměla vydělávat na poplatcích, ale na vašich penězích, které chytře investuje. První s vedením účtu zdarma přišla před nějakou dobou polská m-bank, nově jí konkurují Equa bank, zuno nebo fio banka. První dvě dokonce svým klientům nabízejí i výhodné úročení vkladů, a to ve výši až 2,3 %. Není to sice extrémně vysoké, ale oproti jiným bankám je to velmi příjemné. Ještě o kousek vyšší úročení, 2,5 %, nabízí Axa spořící účet řadící se také mezi jedny z nejnovějších bankovních produktů.

Možná vám v tuto chvíli přijde zbytečné měnit banku jen proto, že vás vedení účtu stojí měsíčně kolem stokoruny. Jenže proč někomu platit za to, že může s vašimi financemi libovolně nakládat. Pokud si navíc spočítáte roční poplatky za vedení účtu, zjistíte, že každý rok přicházíte o sumy v řádech tisíců korun a to už za zamyšlení stojí.


Přidáno 12.01.2012
Přečteno 969 krát


Bezpečné bydlení pro seniory

Bezpečné

Hypotéky jsou nelevnější v historii

Hypotéky

Chybí vám peníze do výplaty? Zkuste půjčku Ferratum.

Chybí

Neplaťte víc, než musíte. Nikdy a nikomu.

Neplaťte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz