drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Jak na povinné ručení? Hlavně chytře!

Jak na povinné ručení? Hlavně chytře!

Povinné ručení musí podle platné legislativy uzavřít každý majitel automobilu. Pravidelný výdaj je samozřejmě zásahem do rodinného rozpočtu, proto na něj většina z nás nadává. Jeho výhody ale oceníte ve chvíli, kdy vás nějaký dobrák nabourá.

Zatímco havarijní pojištění patří mezi dobrovolné produkty, povinné ručení má chránit všechny poctivé řidiče a především jejich vozy. Proč byste měli platit škodu na autě, když jste se stali jen účastníkem dopravní nehody, nikoliv jejím viníkem?

Povinné ručení nabízí ve svém portfoliu snad každá pojišťovna nebo finanční instituce. Mezi částkami, které v jednotlivých peněžních ústavech zaplatíte za povinné ručení, však může být velký rozdíl. Jak si tedy vybrat tu správnou pojišťovnu?

AXA pojišťovna patří mezi velmi progresivní instituce, od konkurence ji odlišuje obsáhlá asistenční služba umožňující čerpat povinné ručení i na takové nepříjemnosti, jako jsou zabouchnuté klíčky v autě. AXA se také na rozdíl od ostatních pojišťoven zaměřuje na menší obce a města do 50 000 obyvatel. Pokud nežijete ve velkoměstě, třeba by pro vás byla zajímavou alternativou.

Povinné ručení České pojišťovny je zase pro konzervativní majitele aut. Na českém trhu působí od začátku 19. století a novým i věrným zákazníkům nabízí spoustu výhod. Pokud si sjednáte pojištění on-line, získáte až 30% slevu, vybrat si můžete z několika limitů plnění a při beznehodové jízdě se vám bude postupně zvyšovat bonus.

Možná jste se už někdy setkali s ČPP, pojišťovnou, která patří mezi 3 největší pojišťovny orientující se na povinné ručení. Svoji pojistku si můžete nakombinovat podle libosti, pokud zrovna nejste při penězích, ale pojistit auto si musíte, vyzkoušejte tuto instituci.

Ovšem největší bonus získáte od pojišťovny Wüstenrot, a to až ve výši 60 %. Přístup této společnosti ke svým zákazníkům má základy v jednoduchosti, přehlednosti a vstřícnosti. Nebojte se a vyzkoušejte ji.

Na tom, pro kterou pojišťovnu se nakonec rozhodnete, není až tak důležité. Podstatné je, abyste svému autu povinné ručení nezapomněli zřídit. Vždy je lepší platit předem pojistku, než pokutu nebo dokonce případnou škodu, kterou způsobíte.


Přidáno 15.03.2012
Přečteno 2275 krát


Prázdninový sen – italské Gargano

Prázdninový

Jaká půjčka je ideální? Přece Ideální-půjčka.cz

Jaká

Chcete si pořídit nové bydlení?

Chcete

Neplaťte víc, než musíte. Nikdy a nikomu.

Neplaťte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz