drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Hypotéky jsou nelevnější v historii

Hypotéky jsou nelevnější v historii

Recese v našem státě dospěla snad na samotné dno, takže není divu, že všichni chceme dobře investovat každou naspořenou korunu. Tomu nahrává i situace na realitním trhu, která velmi pružně reaguje na ekonomickou situaci – zajímavými nabídkami nemovitostí i hypoték.

Nejslabším obdobím roku pro koupi nebo prodej nemovitostí je zima, tedy leden a únor. V zimě prostě raději řešíme cokoliv jiného, než je možné stěhování. Jenže letošní rok to bylo jinak. Trh se rozhýbal dřív a banky pomalu nezvládaly vyřizovat žádosti o hypotéky. Celkem jich bylo několikanásobně víc než v dobách realitního boomu v letech 2007 a 2008.

Vzhledem k tomu, že se všechno spotřební zboží zdražuje, je hypoteka pro většinu kupujících jediným řešením, jak si pořídit vlastní bydlení a nevyhazovat peníze za pronájem. Pospíšit si s koupí bytu nebo domu doporučují odborníci i z důvodu plánovaného dalšího zvyšování DPH, které se samozřejmě promítne i do ceny za bydlení.

I když jsou hypotéky aktuálně velmi příznivé, banky se poučily ze svých chyb a půjčku jen tak někomu nedají. V každém případě si bude hypoteční banka prověřovat vaši aktuální finanční i rodinnou situaci a reálnou hodnotu nemovitosti, do níž hodláte investovat. Projdete-li prvotním sítem a nejste evidováni v žádném registru dlužníků, máte vyhráno a hypotéku s největší pravděpodobností získáte. Pokud si nevěříte, existuje na internetu celá řada produktů, které vám pomohou velmi rychle zjistit, zda jste vhodným kandidátem na získání hypotečního úvěru. Stačí si do vyhledavače zadat třeba heslo hypotéka kalkulačka, zadat požadované údaje a systém vás bude hned informovat, za jakých podmínek a jak vysokou hypotéku máte šanci získat.

Ať už se rozhodnete své bydlení financovat pomocí hypotéky nebo jakékoliv jiné půjčky, vždy si předem dobře rozmyslete, zda budete schopni své závazky včas splácet.

Foto: Pixmac.cz


Přidáno 20.03.2012
Přečteno 2709 krát


Opravdu je nutné bance platit nehorázné poplatky?

Opravdu

Jak na kompostéry a kompostování

Jak

Pojištění vozidel a jeho srovnání

Pojištění

Chcete si pořídit nové bydlení?

Chcete

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz