drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Prožijte Velikonoce v želivském klášteře

Prožijte Velikonoce v želivském klášteře

Už po třetí se v želivském klášteře uskuteční unikátní akce Velikonoce v Želivě. Velikonoční pobyt začíná ve středu 4. dubna a končí v neděli 8. dubna. Myšlenka uspořádat velikonoční pobyt v klášteře s duchovním programem se zrodila po velmi úspěšné vánoční akci. Přijďte i vy prožít velikonoční svátky netradičně.

„Součástí velikonočního programu jsou mše svaté, křížové cesty, adorace, přednášky i promítání filmu. Účastníci také velmi často tráví čas v okolí, kde je krásná příroda a množství turistických stezek a především klid, za kterým do Želiva přijíždějí,“ popisuje Lenka Vacková, koordinátorka Velikonoc v Želivě. Programem bude účastníky provázet páter Jáchym, páter Tadeáš a další premonstráti.

U zrodu prvního ročníku velikonočního pobytu v roce 2010 byli želivští kněží Tadeáš Róbert Spišák, Gottschalk Karol Lovaš a Heřman Josef Róbert Dobranský. „Velikonoce jsou největší křesťanské svátky a také doba, která přináší naději a radost. A to je právě to, co dnešním lidem schází, proto se vydávají naději a radost hledat,“ říká páter Jáchym a dodává, že na Velikonoce míří do Želiva jak mladí lidé, tak i ti osmdesátiletí.

V týdnu od 25. do 30. března bude v želivském klášteře irský kazatel a univerzitní profesor Pat Collins, který povede exercicie. V zahraničí se jeho přednášek a duchovních cvičení účastní tisíce stovky lidí ročně. „Exercice patří k postní době, je to příprava na Velikonoce. Jsme rádi, že o tyto akce lidé projevují velký zájem. Je to motivace pokračovat dál,“ uzavírá Lenka Vacková.


Přidáno 20.03.2012
Přečteno 2507 krát


Kvalitní nářadí nebo šunty za pár korun z hypermarketu?

Kvalitní

Digitální podpis může ušetřit spoustu času

Digitální

Investice do krbových kamen se vrátí už za rok

Investice

Poznejte ruský klenot jménem Moskva

Poznejte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz