drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Prožijte Velikonoce v želivském klášteře

Prožijte Velikonoce v želivském klášteře

Už po třetí se v želivském klášteře uskuteční unikátní akce Velikonoce v Želivě. Velikonoční pobyt začíná ve středu 4. dubna a končí v neděli 8. dubna. Myšlenka uspořádat velikonoční pobyt v klášteře s duchovním programem se zrodila po velmi úspěšné vánoční akci. Přijďte i vy prožít velikonoční svátky netradičně.

„Součástí velikonočního programu jsou mše svaté, křížové cesty, adorace, přednášky i promítání filmu. Účastníci také velmi často tráví čas v okolí, kde je krásná příroda a množství turistických stezek a především klid, za kterým do Želiva přijíždějí,“ popisuje Lenka Vacková, koordinátorka Velikonoc v Želivě. Programem bude účastníky provázet páter Jáchym, páter Tadeáš a další premonstráti.

U zrodu prvního ročníku velikonočního pobytu v roce 2010 byli želivští kněží Tadeáš Róbert Spišák, Gottschalk Karol Lovaš a Heřman Josef Róbert Dobranský. „Velikonoce jsou největší křesťanské svátky a také doba, která přináší naději a radost. A to je právě to, co dnešním lidem schází, proto se vydávají naději a radost hledat,“ říká páter Jáchym a dodává, že na Velikonoce míří do Želiva jak mladí lidé, tak i ti osmdesátiletí.

V týdnu od 25. do 30. března bude v želivském klášteře irský kazatel a univerzitní profesor Pat Collins, který povede exercicie. V zahraničí se jeho přednášek a duchovních cvičení účastní tisíce stovky lidí ročně. „Exercice patří k postní době, je to příprava na Velikonoce. Jsme rádi, že o tyto akce lidé projevují velký zájem. Je to motivace pokračovat dál,“ uzavírá Lenka Vacková.


Přidáno 20.03.2012
Přečteno 2079 krát


Jaká auta patří mezi hity českých autobazarů?

Jaká

Wichterleho český zázrak jménem kontaktní čočky

Wichterleho

Gel, porcelán nebo pryskyřice. Tím vším se dají zkrášlit nehty

Gel,

Cyklostezky = Bezpečnost. To je to, oč tu běží

Cyklostezky

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz