drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Žaluzie pro soukromí a intimitu

Žaluzie pro soukromí a intimitu

Každý člověk je ve své podstatě zvědavý, a proto si všichni obezřetně hlídáme své soukromí. Také, kdo by chtěl nechávat nahlížet sousedy až do talíře… Pro vytvoření útulného prostředí, zajištění intimity a soukromí jsou ideální žaluzie – vyrobené v podstatě z čehokoliv.

Taky si vzpomínáte na klasické hliníkové žaluzie, které vlastnili vaši rodiče pravděpodobně v zelenkavé nebo zlaté barvě? Tak těm už zvoní hrana. Hliníkové žaluzie si sice můžete pořídit i dnes, ale na výběr máte nepřebernou škálu barev. Tento interiérový doplněk doznal za poslední roky spoustu změn. I dnes jsou samozřejmě žaluzie trendy, jen spousta lidí preferuje přírodnější materiály, jako jsou dřevo nebo látka, a to buď ve vertikální nebo horizontální poloze. V podstatě nezáleží na tom, jaký materiál a tvar žaluzií si vyberete, vždy by ale měly korespondovat s vaším stylem života a interiérem bytu nebo domu.

Jakou roli žaluzie v domácnosti plní?

O tom, že jsou žaluzie výrazným doplňkem interiéru, už jsme hovořili. Je ale potřeba si uvědomit, že mohou pomoci i s vytápěním nebo chlazením. Pokud si necháte žaluzie napojit na motor, dokážou se zatáhnout v tu pravou chvíli a odstínit obývací pokoj v nejteplejší části dne. V zimě naopak plní funkci další izolační vrstvy v oknech a ta pak nepouští ven tolik tepla. Všechny typy žaluzií pak dokážou regulovat dopad světla do interiéru, stačí je jen správně natočit.

Je velmi zajímavé sledovat vývoj každého člověka v oblasti bytových doplňků. Studenti jsou zvyklí žít v místnostech bez záclon a závěsů, pouze se žaluziemi nebo roletami na oknech. Minimalistický styl se však brzy omrzí, a tak si už po několika málo letech vybírají zajímavější okenní doplňky. Dříve se tradovalo, že okno vybavené pouze žaluziemi, je nahé. To už dávno neplatí. Pokud správně zvolíte, může být roleta nebo žaluzie naopak dominantou místnosti a jakékoliv další textilie by ji zbytečně tříštily.


Přidáno 27.03.2012
Přečteno 1830 krát


Psi trpí vedrem stejně jako my lidé. Ochrání je psí bouda

Psi

SMS zprávy lze posílat zadarmo

SMS

Najděte si kvalitního realitního partnera

Najděte

Užijte si noční život za fajn peníze

Užijte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz