drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Chystá se další díl projektu Autoškola národa

Chystá se další díl projektu Autoškola národa

Čtvrtý díl projektu, který si klade za cíl zvyšování znalostí řidičů a snižování dopravní nehodovosti, odvysílá Česká televize v přímém přenosu v sobotu 7. dubna od 20:00 hodin na programu ČT1. Spolu s televizními diváky budou soutěžit řidiči z měst a řidiči z venkova. Přímým přenosem budou opět provázet Lucie Výborná a Aleš Háma.

Projekt je realizován pod záštitou a s podporou ministerstva dopravy, BESIP a Policie ČR. Jedná se o nejmasovější test řidičských dovedností v ČR. Samotné testování má podobu 3D animací reálných dopravních situací a je rozděleno do tří soutěžních bloků po pěti otázkách. Diváci mohou vybírat vždy ze tří možností, přičemž jen jedna bude správná.

Čtvrté pokračování bude klást velký důraz na reakce řidičů a jejich návyk při řešení krizových situací. Diváci si vyzkouší, jak reagovat na srážku se zvířetem, jak se zachovat při vzniku dopravní nehody či jak reagovat na nehybného člověka na silnici.

Pořad bude moderovat tradiční sehraná dvojice Lucie Výborná a Aleš Háma. Do čela soutěžních skupin ve studiu se postaví známí herci Anna Polívková, Yvetta Blanarovičová, Bob Klepl a Alexandr Hemala.

Součástí vysílání budou i tentokrát ukázky praktické jízdy. Natáčely se na autodromu ve Vysokém Mýtě pod dohledem školitele bezpečné jízdy Jiřího Patery. Hlavní pozornost byla věnována správné technice brzdění, vyhýbání se překážce a zvládnutí smyku na mokré vozovce. „Diváci také uvidí, jak Aleš Háma zvládá řízení pod vlivem alkoholu a jak Lucie Výborná stihne vyhnout překážce, když zrovna telefonuje“ upřesňuje autor projektu Pavel Buršík.

Troufnete si ověřit své řidičské dovednosti i vy?


Přidáno 27.03.2012
Přečteno 734 krát


Máte bazén? Nezapomeňte na kvalitní filtraci!

Máte

Kam na dovolenou? Vyjeďte si do Chorvatska

Kam

Český hudební projekt z USA

Český

Spojte příjemné
s užitečným

Spojtes užitečným>

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz