drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Matějská pouť plná nepoctivců

Matějská pouť plná nepoctivců

Matějská pouť nejsou pouze atrakce, ale také stánky plné pouťových sladkostí, drobností pro radost, dárků a upomínkových předmětů. Proto se vydali na pražské Výstaviště také inspektoři České obchodní inspekce. U stánků kontrolovali, jak prodejci plní informační povinnosti a zda respektují zásady poctivého prodeje. Při kontrolách 14 stánků s občerstvením a suvenýry zjistili, že polovina z nich si s dodržováním zákonů hlavu neláme.

V sobotu 24. března 2012 proběhla kontrola prodejních stánků na Matějské pouti na pražském Výstavišti. Cílem pracovníků ČOI Inspektorátu Středočeského a Hl. m. Prahy bylo ověřit, jak stánkaři dodržují povinnosti stanovené zákonem o ochraně spotřebitele.

Při kontrolách 14 stánků s občerstvením a suvenýry inspektoři zjistili, že ve dvou případech nevydal prodejce na žádost spotřebitele doklad o koupi, 3 prodávající používali měřidla bez platného úředního ověření a další neseznámil spotřebitele s cenou prodávaných výrobků. Ve stánku s textilem chyběly u výrobků informace o materiálovém složení a údržbě v českém jazyce.

Opatření a sankce

Na textilní výrobky bez náležitého označení byl vydán zákaz dalšího prodeje do doby zjednání nápravy. Za používání měřidla bez platného úředního ověření uložili inspektoři ve dvou případech blokovou pokutu v celkové výši 1500 Kč. Porušení zjištěná u pěti dalších kontrolovaných osob budou předmětem správního řízení o uložení pokuty.

Jaké ponaučení z toho plyne? Až se půjdete na Matějskou pouť pobavit, dejte si na nepoctivce pořádný pozor.


Přidáno 30.03.2012
Přečteno 2562 krát


Nejkrásnější dovolená nemusí být v zahraničí

Nejkrásnější

Ty nejkrásnější fotky nedělá fotograf

Ty

Gel, porcelán nebo pryskyřice. Tím vším se dají zkrášlit nehty

Gel,

Je libo počítač v klávesnici? Zkuste Asus EeeKeyboard PC

Je

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz