drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Matějská pouť plná nepoctivců

Matějská pouť plná nepoctivců

Matějská pouť nejsou pouze atrakce, ale také stánky plné pouťových sladkostí, drobností pro radost, dárků a upomínkových předmětů. Proto se vydali na pražské Výstaviště také inspektoři České obchodní inspekce. U stánků kontrolovali, jak prodejci plní informační povinnosti a zda respektují zásady poctivého prodeje. Při kontrolách 14 stánků s občerstvením a suvenýry zjistili, že polovina z nich si s dodržováním zákonů hlavu neláme.

V sobotu 24. března 2012 proběhla kontrola prodejních stánků na Matějské pouti na pražském Výstavišti. Cílem pracovníků ČOI Inspektorátu Středočeského a Hl. m. Prahy bylo ověřit, jak stánkaři dodržují povinnosti stanovené zákonem o ochraně spotřebitele.

Při kontrolách 14 stánků s občerstvením a suvenýry inspektoři zjistili, že ve dvou případech nevydal prodejce na žádost spotřebitele doklad o koupi, 3 prodávající používali měřidla bez platného úředního ověření a další neseznámil spotřebitele s cenou prodávaných výrobků. Ve stánku s textilem chyběly u výrobků informace o materiálovém složení a údržbě v českém jazyce.

Opatření a sankce

Na textilní výrobky bez náležitého označení byl vydán zákaz dalšího prodeje do doby zjednání nápravy. Za používání měřidla bez platného úředního ověření uložili inspektoři ve dvou případech blokovou pokutu v celkové výši 1500 Kč. Porušení zjištěná u pěti dalších kontrolovaných osob budou předmětem správního řízení o uložení pokuty.

Jaké ponaučení z toho plyne? Až se půjdete na Matějskou pouť pobavit, dejte si na nepoctivce pořádný pozor.


Přidáno 30.03.2012
Přečteno 2370 krát


Češi dávají přednost soukromé letecké dopravě

Češi

Originální mladé módy není nikdy dost

Originální

Co budu dělat po maturitě?

Co

Na pěkné spodní prádlo se už nemusejí stát fronty

Na

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz