drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Make-upy do každého počasí

Make-upy do každého počasí

Dermatologové doporučují měnit většinu kosmetických přípravků v řádu několika měsíců. I když se na první pohled může zdát, že kosmetika je plně funkční, i ona podléhá zkáze a prošlý makeup může způsobit spoustu kožních nepříjemností. Pleti navíc jen prospějete, když budete používat v každém ročním období adekvátní kosmetiku.

I když nemáte moc peněz, což bude asi hlavní argument, proč používáte celý rok stejný make-up, do kvalitní kosmetiky (pozor, kvalitní nemusí být nutně drahá) se vám určitě vyplatí investovat. Dokáže totiž nejenom zamaskovat případné nedokonalosti pleti, ale zároveň ji i správně vyživí. A každý laik uzná, že potřeby pokožky v zimě a v létě se liší. Zatímco v zimě je potřeba pleť především chránit před mrazem a nepříznivým počasím, v létě by měla dekorativní kosmetika především hydratovat, obsahovat ochranné sluneční faktory a být speciálně upravená proti roztékání.

Vždy ale platí, že by kosmetika měla odpovídat vašemu typu pleti. Pro mastnou pleť jsou vhodnější takové přípravky, které ji ještě víc nemastí. Vybrat si můžete buď tekutý make-up s matujícím účinkem a doplnit ho sypkým nebo kompaktním pudrem, výbornou službu vám prokáže i dekorativní kosmetika spojující v jednom přípravku vyživující make-up s matujícím pudrem. I když se vám to v mladším věku možná nezdá, majitelky mastné pleti mají obrovskou výhodu – až do pozdního věku vypadá mladě a netvoří se na ní vrásky.

Smíšená pleť potřebuje kombinované přípravky, které pleť v T-zóně zmatní, zbytek obličeje ale hydratují. Není od věci odpoutat od mastnějších částí pozornost použitím rozjasňovačů – ty se aplikují pod obočí a na spánek. Celkově tvář rozsvítí a omladí.

Suchá pleť je na péči nejnáročnější. Rychle a snadno se přesušuje, a proto byste měly za každého počasí sáhnout po hydratačním přípravku s ochranným faktorem, v létě pod make-up používat přímo opalovací krém. Vhodná je pro vás dekorativní kosmetika v podobě liquidů, sér a fluidů.

Pokud chcete i v létě vypadat svěže a mladě, nezapomeňte dodržovat pitný režim a zvyšte přísun ovoce a zeleniny. Úprava obličeje pak bude snazší a výsledek lepší. Pro horké dny přibalte do kosmetické taštičky vodu v rozstřikovači nebo spreji, kompaktní pudr a make-up s ochranným faktorem.Foto: Pixmac.cz


Přidáno 14.05.2012
Přečteno 21 krát


Máte bazén? Nezapomeňte na kvalitní filtraci!

Máte

Jak to bylo s hromadnými sms

Jak

Nemocnice Na Bulovce bude zachraňovat novorozence

Nemocnice

Diety začínají být před létem zase aktuální

Diety

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz