drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Všechny cesty vedou do Říma. Pravda nebo klišé?

Všechny cesty vedou do Říma. Pravda nebo klišé?

Řím je hlavním městem Itálie a představuje jedno z nejstarších evropských měst, které vzniklo před více než 2 700 lety. Má vybudovanou tradici a tím pádem i mnoho zajímavých historických památek.

Řím se rozkládá na ploše 1285 km2. Přímo v Římě také leží Vatikán, což je nejmenší stát na světě. Jde o sídlo papeže. O Římu by se toho dalo napsat skutečně hodně, pojďme se ale nyní zaměřit na jeho památky.

Nenechte si ujít...

A jaké konkrétní památky navštívit? Je jich tu obrovské množství. Na prohlídku všech vám víkend stačit nebude. Pojďme si vyjmenovat alespoň některé:

Forum Romanum

Tato významná památka představovala v době antiky centrum veškerého dění. Bylo zde mnoho chrámů, trhů, bazilik atd. Dnes tu najde jen pozůstatky těchto míst. První stavby tu začaly vznikat už ve 2. století př.n.l. Toto místo nejvíce vzkvétalo za vlády Julia Caesara. Forem Romanem prochází římská ulice Via Sacra.

Náš tip: Levné letenky do Říma

Koloseum

Koloseum (dříve Flaviovský amfiteátr) najdete v centru Říma. Jde o jedno z nejvýznamnějších děl římské architektury. Ve svých nejslavnějších dobách (Římská říše) dokázalo koloseum pojmout cca 50 000 diváků. Pořádali se tu především gladiátorské zápasy. Dnes k této památce směřuje celá řada turistů. Uvnitř si můžete prohlédnout muzeum, které je věnované Erotovi (bohu lásky).

Španělské schody

Španělské schody jsou oblíbeným místem odpočinku turistů, ale i občanů města. Posaďte se i vy na schodech a odpočiňte si. Najdete tu také náměstí s fontánou La Barcaccia, která je z roku 1629. Má tvar bárky. Schody jsou ve stylu baroka. Najdete tu i francouzský kostel Trinita dei Monti.

Fontana di Trevi

Jde o římskou fontánu, která byla vystavěná v letech 1732 až 1762 v pozdně barokním stylu. Chcete-li, aby se vám vyplnilo nějaké přání, hoďte do fontány minci.

Z dalších neméně významných památek si jmenujme Pantheon, Campo dei Fiori, Andělský hrad, Kapitolské námětí, Cirkus Maximum, Piazza Navona, Villa Borghese, Santa Maria in Cosmedin...


Přidáno 09.04.2010
Přečteno 2043 krát


Do Chorvatska ekonomicky

Do

Naučte se opravdu výborně lyžovat

Naučte

Na červené špagety plné kečupu v Itálii zapomeňte

Na

Češi dávají přednost soukromé letecké dopravě

Češi

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz