drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Nezbytná výbava každého cestovatele

Nezbytná výbava každého cestovatele

Také milujete letní výlety, víkendové túry a spaní ve stanu? Pak už asi máte dostatečnou cestovatelskou výbavu. I když, možná je ještě jedna věc, k jejíž koupi jste se zatím neodhodlali – samonafukovací karimatka. Malý skladný balíček dokáže usnadnit cestování víc, než byste čekali.

Karimatka je běžnou součástí byť i příležitostného cestovatele. Ono spaní v samotném spacáku s přibývajícími lety přestává být pohodlné, navíc je třeba tělo odizolovat od chladné země. Proto přišli před lety výrobci s převratnou novinkou, kterou byla samonafukovací karimatka. Funguje přesně tak, jak byste si představovali. Malý balíček o velikosti klasické pěnové karimatky prostě rozložíte, otevřete ventil a čekáte, až se vám lůžko samo nafoukne. Pak jen dofouknete do potřebné tvrdosti, ventil zavřete a můžete jít spát. Ráno postup zopakujete, jen opačně – otevřete ventil, počkáte, až se karimatka vyfoukne a rolováním vypustíte zbytky vzduchu.

Samonafukovací karimatky se vyrábějí v celé řadě tlouštěk, nejčastěji se ale prodávají modely v rozmezí 2,5 – 3,8 cm a váhou kolem 800 g. Dostatečně chrání tělo před vlhkem a chladem od země, a přitom jsou únosně těžké. Pokud ale vyrážíte na cesty především autem nebo využíváte karimatku pro spaní na chatě, není důvod, abyste si nekoupili vyšší. Na lůžku o výšce kolem 5 cm se vám bude spát jak doma v posteli a o tom, že spíte na zemi, nebudete ani vědět.

Jestli ještě nejste na letní cestování dostatečně vybaveni, prohlédněte si nabídku výrobců. Samonafukovací karimatky teď koupíte v zajímavých akčních cenách, takže si budete moci dovolit exkluzivnější model za přijatelné peníze.


Přidáno 18.05.2012
Přečteno 2129 krát


Samsonite – symbol cestování

Samsonite

Do přírody jedině v kvalitní obuvi

Do

Propadněte cestovatelské vášni

Propadněte

Prožijte Velikonoce v želivském klášteře

Prožijte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz