drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Nezbytná výbava každého cestovatele

Nezbytná výbava každého cestovatele

Také milujete letní výlety, víkendové túry a spaní ve stanu? Pak už asi máte dostatečnou cestovatelskou výbavu. I když, možná je ještě jedna věc, k jejíž koupi jste se zatím neodhodlali – samonafukovací karimatka. Malý skladný balíček dokáže usnadnit cestování víc, než byste čekali.

Karimatka je běžnou součástí byť i příležitostného cestovatele. Ono spaní v samotném spacáku s přibývajícími lety přestává být pohodlné, navíc je třeba tělo odizolovat od chladné země. Proto přišli před lety výrobci s převratnou novinkou, kterou byla samonafukovací karimatka. Funguje přesně tak, jak byste si představovali. Malý balíček o velikosti klasické pěnové karimatky prostě rozložíte, otevřete ventil a čekáte, až se vám lůžko samo nafoukne. Pak jen dofouknete do potřebné tvrdosti, ventil zavřete a můžete jít spát. Ráno postup zopakujete, jen opačně – otevřete ventil, počkáte, až se karimatka vyfoukne a rolováním vypustíte zbytky vzduchu.

Samonafukovací karimatky se vyrábějí v celé řadě tlouštěk, nejčastěji se ale prodávají modely v rozmezí 2,5 – 3,8 cm a váhou kolem 800 g. Dostatečně chrání tělo před vlhkem a chladem od země, a přitom jsou únosně těžké. Pokud ale vyrážíte na cesty především autem nebo využíváte karimatku pro spaní na chatě, není důvod, abyste si nekoupili vyšší. Na lůžku o výšce kolem 5 cm se vám bude spát jak doma v posteli a o tom, že spíte na zemi, nebudete ani vědět.

Jestli ještě nejste na letní cestování dostatečně vybaveni, prohlédněte si nabídku výrobců. Samonafukovací karimatky teď koupíte v zajímavých akčních cenách, takže si budete moci dovolit exkluzivnější model za přijatelné peníze.


Přidáno 18.05.2012
Přečteno 2247 krát


Už víte, kam letos pojedete na dovolenou?

Už

Život na kolečkách je moderní

Život

Pneumatiky pořídíte až o 10 % dráž

Pneumatiky

Diety začínají být před létem zase aktuální

Diety

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz