drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Chcete si pořídit nové bydlení?

Chcete si pořídit nové bydlení?

Průměrný Čech za život vystřídá většinou několik bytů. V mládí bydlíme v podnájmech, postupně ale získáváme větší finanční stabilitu, a tak je vcelku logické, že si pořizujeme vlastní byt nebo dům. Nemovitosti patří mezi jednu z nejlepších investic, tedy, pokud najdete spolehlivého realitního partnera.

Reality se příliš nevyplácí kupovat napřímo od původního majitele. Nesnažíme se vám říct, že každý prodejce bytu je podvodník, ale realitní kancelář zná velmi dobře české právní prostředí, postará se tedy o to, aby kupní smlouva byla správně zformulovaná a myslelo se v ní na každý detail. Postará se také o úschovu finančních prostředků a hlavně – každou nabízenou nemovitost pečlivě prověří. Celosvětově patří mezi největšího prodejce realit společnost Remax, která má v České republice 116 realitních kanceláří a nabízí skoro 16 tisíc nemovitostí.

Samozřejmě je ideální, pokud si najdete regionální realitní kancelář, která danou oblast dobře zná, ví, jaké se kde pohybují ceny a jaká je situace na místním trhu. I u Remaxu je tak vhodné najít si regionální pobočku, a na tu se obrátit se svými požadavky. Pokud se vám nechce chodit do kanceláře, mrkněte se na internet. Nemovitosti si tu můžete předvybrat a makléře pak zkontaktovat s konkrétním dotazem, případně rovnou se žádostí o osobní prohlídku bytu nebo domu.

Jestli se na koupi nového bydlení chystáte, vždy si předem promyslete, jak velký byt nebo dům budete potřebovat. Možná se vám teď hodí byt 4+kk, protože máte malé děti a potřebujete prostor. Dokážete si ale představit, že ve stejně prostorném bytě budete bydlet i ve chvíli, kdy děti odrostou? V zahraničí je naprosto běžné, že si lidé pořizují byt na míru aktuální životní situaci, u nás je to spíš výjimečné. Možná by ale stálo za úvahu, zda se nevyplatí po odchodu dětí z domova prodat stávající velký byt a vyměnit ho třeba za byt 2+kk a zbylé peníze si pořádně užít.


Přidáno 22.07.2012
Přečteno 2309 krát


Kde si v Praze půjčit auto?

Kde

Jak si udělat cestování jednodušší

Jak

Nepůjčujte si od banky, věřitele si sami vyberte

Nepůjčujte

Opravdu je nutné bance platit nehorázné poplatky?

Opravdu

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz