drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Na kolo s tím nejlepším vybavením

Na kolo s tím nejlepším vybavením

Možná jste byli až doteď zvyklí si na kole vyrazit „jen tak“. Tedy bez jakékoliv speciální výbavy, v obyčejném tričku, trenkách a teniskách. Jenže se speciálním cyklistickým vybavením si usnadníte jízdu, navíc se mnohem lépe ochráníte.

Zapomeňte na kolo zakoupené v hypermarketu za pár tisícikorun. I když je na pohled stejné, jako dražší modely prodávané ve sportovních speciálkách, stejnou funkci rozhodně neplní. Pohodlné šlapání do pedálů umožní jen kvalitní stroje, mezi které patří třeba kola Specialized. Díky lehkému retro vzhledu vás vrátí do vašeho dětství, do pedálů se vám ale bude šlapat o poznání lépe. Je to vlastně jediné kolo, které budete potřebovat. Zvládne náročné výstupy do kopců stejně jako provoz na silnici. Díky důmyslně rozmístěným kontaktním bodům je jeho obsluha nadmíru jednoduchá, takže se budete moci věnovat kochání a ne dřině.

Na silnici ale v žádném případě nevyrážejte bez cyklistické přilby. Nejenže je jejich používání v silničním provozu povinné, ale mají šanci ochránit váš život v případě karambolu. Nejeden cyklista by mohl vyprávět, jak přežil díky cyklistické helmě nájezd na štěrk nebo srážku s jiným cyklistou.

Pro opravdové cyklistické fajnšmekry jsou určené cyklistické tretry. I když se to může zdát úsměvné, speciální obuv hraje při jízdě na kole také výraznou roli. V obyčejné tenisce se vám totiž čas od času stane, že noha ze šlapky sjede, zvlášť ve vlhkém počasí, tretra ale zajistí, že noha drží na šlapadle pevně a sebejistě. To má samozřejmě za důsledek nejen lepší a lehčí šlapání na kole, ale také tak chráníte drobné kůstky a šlachy v chodidle a noze.

Cyklistika může být ideálním sportem pro každou věkovou skupinu. Stačí se jen vhodně a správně vybavit tak, abyste se cítili co nejbezpečněji a svůj stroj dokázali jednoduše ovládat.


Přidáno 25.07.2012
Přečteno 2734 krát


Dárek pro muže? Žádný problém!

Dárek

I oči mohou relaxovat

I

Český hudební projekt z USA

Český

Rodinná dovolená v Česku

Rodinná

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz