drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Není nad přirozené světlo

Není nad přirozené světlo

V každé firmě nebo výrobní hale se po čase začne řešit problém nedostatku denního světla. Majitelé a ředitelé pak hledají řešení v podobě zářivek a lamp, které by vydávaly světlo co nejpodobnější tomu dennímu. Přitom existuje velmi jednoduché řešení.

Světlíky se na stavbách používaly odjakživa, přitom se s vývojem stavebních materiálů začalo na jejich důležitou funkci zapomínat. Dnes ovšem slaví velký návrat. Dokážou totiž zajistit přístup denního světla i do velkých místností a hal, umožní snadné odvětrávání prostor a přispějí i k bezpečnosti. To vše za příznivou cenu. Nejpraktičtější jsou přitom střešní světlíky.

Střešní světlíky se vyrábí v celé řadě tvarů tak, aby co nejlépe dokreslily ráz budovy a přitom plnily svou hlavní funkci – dodat světlo a vzduch do místnosti. Na ploché střechy jsou nejvhodnější bodové světlíky, které se nabízejí i v otvírací variantě. Tu oceníte hlavně v horkých dnech, kdy je v místnosti nedostatek čerstvého vzduchu. Ekonomickou variantou jsou pásové světlíky, které se vyrábějí v sériové výrobě, proto patří k nejlevnější variantě. Nejčastěji se využívají v průmyslových halách, mohou být v případě potřeby vybaveny i motorem, který zajistí otvírání a zavírání větrací klapky. Pro menší objekty a ty, které by potřebovaly nějakou designovější tečku, jsou ideální kopulové světlíky. Jsou vyrobeny ze silného akrylového skla, které ale propouští denní světlo i v mléčné variantě.

Výrobou střešních světlíků se zabývá celá řada českých i zahraničních výrobců, referencí na každý typ najdete všude dost. Mezi nejznámější patří firmy Velux, Meamax, Gradus nebo Grescha, neorientujte se ale jen podle ceny, zaměřte se i na konkrétní požadavky. Třeba světlíky Velux jsou sice finančně náročnější, ale investice se vyplatí zejména proto, že v jejich sortimentu najdete i spoustu doplňků a drobností, které používání světlíku usnadní.


Přidáno 15.08.2012
Přečteno 2079 krát


Zabydlete se na Praze 4, Libuš je trendy

Zabydlete

Zatočte definitivně s komářími štípanci

Zatočte

Nerezový materiál – geniální vynález

Nerezový

Život na kolečkách je moderní

Život

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz