drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Není nad přirozené světlo

Není nad přirozené světlo

V každé firmě nebo výrobní hale se po čase začne řešit problém nedostatku denního světla. Majitelé a ředitelé pak hledají řešení v podobě zářivek a lamp, které by vydávaly světlo co nejpodobnější tomu dennímu. Přitom existuje velmi jednoduché řešení.

Světlíky se na stavbách používaly odjakživa, přitom se s vývojem stavebních materiálů začalo na jejich důležitou funkci zapomínat. Dnes ovšem slaví velký návrat. Dokážou totiž zajistit přístup denního světla i do velkých místností a hal, umožní snadné odvětrávání prostor a přispějí i k bezpečnosti. To vše za příznivou cenu. Nejpraktičtější jsou přitom střešní světlíky.

Střešní světlíky se vyrábí v celé řadě tvarů tak, aby co nejlépe dokreslily ráz budovy a přitom plnily svou hlavní funkci – dodat světlo a vzduch do místnosti. Na ploché střechy jsou nejvhodnější bodové světlíky, které se nabízejí i v otvírací variantě. Tu oceníte hlavně v horkých dnech, kdy je v místnosti nedostatek čerstvého vzduchu. Ekonomickou variantou jsou pásové světlíky, které se vyrábějí v sériové výrobě, proto patří k nejlevnější variantě. Nejčastěji se využívají v průmyslových halách, mohou být v případě potřeby vybaveny i motorem, který zajistí otvírání a zavírání větrací klapky. Pro menší objekty a ty, které by potřebovaly nějakou designovější tečku, jsou ideální kopulové světlíky. Jsou vyrobeny ze silného akrylového skla, které ale propouští denní světlo i v mléčné variantě.

Výrobou střešních světlíků se zabývá celá řada českých i zahraničních výrobců, referencí na každý typ najdete všude dost. Mezi nejznámější patří firmy Velux, Meamax, Gradus nebo Grescha, neorientujte se ale jen podle ceny, zaměřte se i na konkrétní požadavky. Třeba světlíky Velux jsou sice finančně náročnější, ale investice se vyplatí zejména proto, že v jejich sortimentu najdete i spoustu doplňků a drobností, které používání světlíku usnadní.


Přidáno 15.08.2012
Přečteno 1648 krát


Češi dávají přednost soukromé letecké dopravě

Češi

Nezbytná výbava každého cestovatele

Nezbytná

Nenápadná řešení problémů se zrakem

Nenápadná

Nakrmte své oči. Obejdete se pak bez brýlí

Nakrmte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz