drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Paříž není pouze Eifelova věž. Nabízí toho mnohem více

Paříž není pouze Eifelova věž. Nabízí toho mnohem více

Paříž. Evropská metropole, která má opravdu co nabídnout. Pouhé tři dny stačí k tomu, aby člověk alespoň přičichl ke krásám, které toto úžasné město nabízí.

Paříž, hlavní město Francie, je důležitým centrem průmyslu, módy, ale především mnohých památek. Byla by škoda tyto krásy znát jen z fotografií. A která zajímavá místa si tu můžete prohlédnout?


Notre-Dame

Notre-Dame (neboli Chrám Matky Boží) je slavnou katedrálou, která je vystavěna v gotickém stylu. Napoleon Bonaparte se zde nechal korunovat na císaře a celkově jde o památku, kterou byste rozhodně měli navštívit. Je to nejvýznamnější katedrála v Paříži. Má nádhernou výzdobu a už její majestátní vzhled vás jistě naláká k prohlídce.

Louver

Máte rádi umění? Navštivte Louver. Už jeho design skleněné pyramidy slibuje, že návštěva této památky bude stát za to. Najdete tu mnohé vzácné umělecké sbírky, které jsou rozdělené do 7 oddělení. Tolik vzácných uměleckých děl na jednom místě uvidíte málokde na světě. Triumfem je samozřejmě slavný obraz „Mona Lisa“, jejímž autorem je Leonardo da Vinci.

Náš tip: Letenky do Paříže

Eifellova věž

Eifellova věž je dominantou celé Paříže. Byla vystavěná v roce 1889 u příležitosti Světové výstavy a měla tu stát 100 let. Stojí však dál...Tento 7 000 tunový konstrukt sahá do výšky 324 metrů a má tři plošiny. Do prvních dvou můžete dojít pěšky, na poslední plošinu se musíte nechat vyvést výtahem. Pohled odtud je překrásný. Uvidíte celou krásu Paříže z výšky, ze které se vám bude tajit dech.

Vítězný oblouk

Vítězný oblouk (Arc de Triomphe de I´Étoile) najdete na náměstí Charlese de Gaulla. Je památníkem vítězného boje Napoleona Bonaparte. Od roku 1920 je zároveň památkou všech Francouzů padlých za války. Pod obloukem je hrob neznámého vojína. Oblouk je 52 metrů velký a 45 metrů široký.

Montmarte

Významnou čtvrtí, která by vám neměla uniknout, je Montmarte. Najdete ji na severním okraji Paříže. Je to čtvrť, která žije svou atmosférou. Udělejte si procházku úzkými, křivolakými uličkami. Prohlédnout si tu můžete slavný kabaret Moulin Rouge (Červený mlýn). Máte-li dost peněz a rezervaci (není jednoduché se sem dostat, zájem je veliký), zavítejte i dovnitř. Budete-li v této čtvrti, navštivte také Náměstí de Tertre či Náměstí Pigalle.

Paříž však nabízí mnohem více zajímavých památek. Z těch dalších jsou to například Náměstí Svornosti, Náměstí Bastily, moderní čtvrť La Défense, Justiční palác, Invalidovnu, baziliku Sacre-Coeur Sorbonu, Panthéon, Lucemburský palác...


Přidáno 20.03.2010
Přečteno 2444 krát


Naučte se opravdu výborně lyžovat

Naučte

Pneumatiky pořídíte až o 10 % dráž

Pneumatiky

Lázně trochu jinak? Zkuste ty na Slovensku

Lázně

Na červené špagety plné kečupu v Itálii zapomeňte

Na

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz