drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Zachyťte každý detail. S fotopastí.

Zachyťte každý detail. S fotopastí.

Jste milovníkem lesní zvěře nebo naopak potřebujete ochránit svůj majetek? Pak by pro vás mohla být elegantním řešením fotopast. Malé digitální zařízení využívá i celá řada státních orgánů včetně policie nebo třeba správ národních parků. Jednoduchá krabička totiž dokáže téměř zázraky.

Možná jste se až doteď s pojmem fotopast nesetkali. Jedná se o malý digitální přístroj, který umí zachytit statické obrázky nebo jednominutová videa zcela bez zvuku, ve dne i v noci. Ke spuštění spouště stačí, když čidlo zachytí pohyb a změnu teploty. Vytvořené snímky jsou pak uloženy na SD kartu nebo mohou být odeslány přímo na váš mail nebo do mobilu, to umí třeba fotopast ScoutGuard. Praktické, že?

Patříte mezi nadšené pozorovatele lesní zvěře a rádi byste věděli, co se v nedalekém lese děje, když tam zrovna nejste? Umístěte na vhodné místo fotopast, která má velmi nenápadný design a snadno tak zapadne do lesního prostředí. Bez jediného zvuku pak vyfotí nebo natočí veškerý zvířecí pohyb, který zaznamená pohybové a tepelné čidlo. A to i v noci, kdy se tedy budete muset spokojit s černobílými snímky. V šeru a za tmy si fotopast velmi nenápadně posvítí, světlo však nejde do prostoru, a tak je téměř neviditelné. Samozřejmě existují i lovecké kamery, které si nijak neposvěcují ani v noci, za ty si ale budete muset trochu připlatit.

Využití fotopastí je ale mnohem širší než jen pro zábavu. Nezanedbatelnou úlohu mohou hrát při ochraně vašeho majetku, kdy plně nahradí bezpečnostní kamery. Díky svému „maskáčovému“ vzhledu snadno zapadnou do okolí a případným zlodějem jsou na rozdíl od alarmů naprosto neviditelné. Využít pro tyto účely můžete fotopasti nabíjené z baterií, případně je připojit k elektrické síti, některé modely jsou dokonce vybaveny i malým solárním panelem pro prodloužení životnosti baterií. Pokud si takto zabezpečíte rodinný dům v nepříliš frekventované ulici, můžete si být jisti, že i při napájení z baterií vydrží fotopast fungovat několik měsíců.

Až doteď spousta lidí řešila, jak efektivně zabezpečit svůj dům, byt nebo firemní sídlo. Investice do alarmů jsou sice často vyžadovány pojišťovnami, fotopast je ale elegantním řešením, které jako jediné pořídí z případné loupeže i prokazatelný důkaz a usnadní tak případné dopadení zločince.


Přidáno 16.08.2012
Přečteno 1178 krát


Ovládněte počítač pomocí nohy - bezdrátově

Ovládněte

Jak na pohodové účetnictví a správu ekonomiky ve firmě?

Jak

Vyžádejte si vrácení daňových přeplatků ze zahraničí

Vyžádejte

Originální mladé módy není nikdy dost

Originální

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz