drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Zákony fotbalové džungle – Novela 2012

Zákony fotbalové džungle – Novela 2012

Kniha vyšla pod taktovkou rodinného vydavatelství Blinkr, s.r.o., konkrétně z pera autora Felixe Booma (vlastním jménem Pavel Skramlík), jenž je zároveň spoluzakladatelem.

Dílko se nachází na hraně černého humoru a vážného napomenutí. Celorepublikově oblíbená hra je totiž tak trochu zrcadlem české společnosti, která nevzkvétá, nýbrž opakovaně dochází k rozkrývání nových a nových korupčních afér a jinak tomu není ani na soudobé fotbalové scéně, která je džunglí, v níž se dobře vede mafii. Zákony fotbalové džungle však fungují globálněji a rafinovaněji s výživnou podporou nadnárodních sázkových gangů na vzdálených serverech díky masivní "internetizaci" všech struktur, včetně zločineckých.

Kniha je strukturovaná jako zákoník, po Preambuli tedy následuje dvanáct hlav, z nichž každá je členěna na paragrafy, odstavce a písmena. Každá hlava pak přibližuje fungování některé z fotbalových entit – hráčů, trenérů, rozhodčích, delegátů, funkcionářů, sponzorů, fotbalové zápasy, úplatky, přestupy. Vše je završeno Zvláštními ustanoveními z nichž, přinejmenším, jedno by se dalo aplikovat na podnikatelskou sféru jako takovou. Profesionální fotbal totiž, ať se to komukoli líbí nebo ne, má s hrou a fair pramálo společného. Není totiž ničím jiným, než tvrdým businessem. "Mít ve fotbale úspěch znamená povznést se nad vlastní zásady, pokud vůbec nějaké existují." (§175)

§53

Pokud sudí dobrovolně ovlivní výsledek zvlášť zavrženíhodným způsobem, který pobouří veřejnost a opravňuje komisi rozhodčích k tomu, aby mu pozastavila delegaci na jedno či více utkání, do konce soutěže, suspendovala ho do nižší soutěže,případně doživotně, má právo dožadovat se od iniciátorů té prasečiny finanční kompenzace za:

a/ ušlé legální odměny, kdyby pískal dál,

b/ ušlé další možné úplatky, kdyby pískal dál,

c/ držhubné,

d/ újmu na osobní cti, kterou ztratil už dávno předtím, ale jeden nikdy neví – co kdyby ji zase znova nabyl.

§130

Neúplatní neexistují, existují jen malé úplatky. Existenci výjimek zákon připouští, ale nespoléhá na ně. Na neuplatitelné jedince je nutno v zásadě pohlížet jako na úchylku a ten, kdo se pokusil uplatit neúspěšně, je zavázán při nejbližší vhodné příležitosti upozornit příslušné funkcionáře a zejména činovníky klubu tzv. neuplatitelného, že mají mezi sebou prašivou ovci.Vydavatelství Blinkr, s.r.o.


Přidáno 28.08.2013
Přečteno 167 krát


"Když tak pošli sms", psala maminka.

Když tak pošli sms

Žaluzie pro soukromí a intimitu

Žaluzie

Baterie do fotoaparátu a videokamer

Baterie

Originální mladé módy není nikdy dost

Originální

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz