drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Ovládněte počítač pomocí nohy - bezdrátově

Ovládněte počítač pomocí nohy - bezdrátově

Společnost Yanko Design představila na svých stránkách zajímavý koncept ovládání počítače, který má na svědomí jejich designérka Liu Yi. S jejím vynálezem Vám k práci na počítači budou stačit dva prsty u nohy.

Zařízení, jež nese název Flip Flop Mouse (označení pro plážové žabky) má za primární úkol především usnadnit práci handicapovaným lidem, kteří mají nehybné horní končetiny – ať už jednu nebo obě. Dalším, ač méně předpokládaným využitím může být například u domácích multimediálních stanic, kdy svůj počítač v obýváku ovládáte nahou na podlaze, zatímco volné ruky můžete využít k různým činnostem.

Při prvním pohledu na toto zařízení většinu lidí napadne, že se jedná o přední část obuvi zvané žabky. Liu Yi se jimi opravdu inspirovala a tato „myš“ je tedy tvořena jakousi „podrážkou“, na které je pouze úchytka, jenž se umístí mezi palec a ukazováček. Pod těmito dvěma prsty jsou samozřejmě tlačítka – tedy klasicky levé a pravé, avšak rolovací kolečko, ani další tlačítka nečekejte.

Designérka tohoto nápadu také uvedla, že tvar byl inspirován nejen plážovou obuví, ale také kosatkami. Při bočním pohledu opravdu zařízení kosatku připomíná díky onomu držátku mezi prsty, jež připomíná hřbetní ploutve těchto savců.


Přidáno 10.04.2010
Přečteno 2207 krát


Elektrokola. Ekologická budoucnost městské dopravy

Elektrokola.

Mobbing aneb šikana v práci. Nejste jeho obětí?

Mobbing

Svatební dekorace, aneb svatba není žádná sranda

Svatební

Prožijte Velikonoce v želivském klášteře

Prožijte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz