drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Postrach českých restaurací jménem Zdeněk Pohlreich

Postrach českých restaurací jménem Zdeněk Pohlreich

Zdeněk Pohlreich je bezesporu jednou z nejznámějších osobností české gastronomie. Šéfuje pražskému hotelu Café Imperial a moderuje pořad Ano, šéfe. Jak to s ním je doopravdy?

Jak sám Zdeněk říká, když nastoupil do učení na odborném učilišti v Praze, vaření ho vůbec nebavilo. Až v dalších ročnících začal objevovat krásu kuchařského umění. V době kdy Zdeněk dostudoval, však u nás vládl tvrdý totalitní režim a oblibě se těšily velko-vývařovny, hospody nevalné kvality a závodní jídelny. Z tohoto důvodu se svojí manželkou odešel do Nizozemí – těsně před revolucí. Ani listopad 89 ho však nepřesvědčil k návratu do Čech. Ba naopak odešel ještě dál, tentokrát jeho kroky směřovali do Austrálie, kde žili jeho vzdálení příbuzní. Když po třech dnech hledání v australském městě Adelaide našel práci jako kuchař ve francouzské restauraci, začala jeho úspěšná kariéra.

Po pobytu v Austrálii, který trval dva roky, se uchytil v několika hotelových restauracích v Praze. V roce 1996 se chopil šéfkuchařské vařečky, kterou od té doby nedal z ruky.

Ocenění

Zdeněk Pohlreich získal ve dvou po sobě jdoucích letech (2000, 2001) prestižní ocenění President’s Award. Poprvé to bylo v Hong-Kongu, podruhe v Mexickém Cancúnu.

Ano, šéfe

Do podvědomí široké veřejnosti se však Zdeněk nedostal díky svému kulinářskému umění, ale jako moderátor televizního pořadu Ano, šéfe. Ten má stejný formát jako americká televizní show s Gordonem Ramseym Kitchen Nightmare. V každém díle se moderátor – zkušený kuchař, zaměří na jednu z českých restaurací, která požádala o jeho pomoc. Ať už je to z důvodu malých zisků, špatné kuchyně, či nevyhovujícímu personálu. Moderátor má za úkol vedení restaurace pomoci a zlepšit tak kvalitu stravování.

Zdeněk je známý především svou bezprostředností a svérázným vystupováním. Některými lidmi je mu vytýkána vulgarita před televizními kamerami, nicméně právě toto je lákadlem americké předlohy a je tak zahrnuta i v české verzi.


Přidáno 15.04.2010
Přečteno 2875 krát


Tři piva, celý den studená. To je termo soudek

Tři

S pokutou za rychlou jízdu se může dovolená prodražit

S

Ženy a internet. Navzájem si radí, čtou a diskutují

Ženy

Spodní prádlo. Pohodlné, sexy, sportovní. Stačí si vybrat

Spodní

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz