drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


World of Warcraft. Naprostý fenomén mezi hrami

World of Warcraft. Naprostý fenomén mezi hrami

Podle posledních průzkumů je celkově kolem 16 milionů hráčů online her. Z toho neuvěřitelný počet 11 miliónů platí měsíční poplatky za jednu hru – World of Warcraft. Právě díky tomu je tato hra zapsána i v Guinessově knize rekordů.

World of Warcraft, nebo chcete-li zkráceně WoW byl vydán v roce 2004 a v první várce zahrnovalo spuštění 5 zemí. Následovalo postupné spouštění herních serverů na celém světě v průběhhu roku 2005. Již na jeho počátku se dočkala i evropa, tam byly server uvedeny do chodu 11. ledna 2005. Za hraní se platí pravidelné měsíční poplatky, které se v EU pohybují od 11 do 13 euro. Přesná cena se určí podle toho, na jakou dobu si hráč hru předplatí. Toto se však týká hráčů, kteří jsou ochotni platit kreditní kartou. Ti, kteří tuto možnost nemají, nebo ji z jakéhokoliv důvodu nechtějí využít, mají možnost zakoupit předplacené karty, které při zadání uvedeného kódu prodlouží herní čas.

WoW je tzv. MMORPG, nebo-li masivně hranou online hrou na hrdiny. Každý hráč ovládá ve hře svoji postavu, která je jakési jeho alter-ego. Postava začíná jako naprostý nováček na základní první úrovni. Úkolem hráče je postavu vylepšovat a dostávat na další úrovně. Tento systém, který se nazývá „levelování“ – zvyšování úrovní, se děje prostřednictvím plnění úkolů, které hráč se svoji postavou dostává při procházení celého světa Warcraftu. Když hráč dosáhne 80. úrovně, která je nejvyšší, hra pro hráče zdaleka nekončí a má několik možností, jak si ji užívat dál.

Jednou z nich je možnost seskupovat se s ostatními hráči do jakýchsi klanů a společnými silami čelit nástrahám v uzavřených zónách, které jsou právě pro tyto spolky vytvořeny. Nástrahami jsou zde extra silné příšery, o jejichž zabití se hráči společnými silami snaží. Druhou možností, je věnování se přímo soubojům s ostatními hráči. Ti se můžou utkávat v různých typech klání – například 2 na 2, 5 na 5, ale také v bitevních polích, kde proti sobě stojí 80 hráčů najednou.


Přidáno 15.04.2010
Přečteno 2420 krát


Objevte svou krásu s oblečením od Bonprix

Objevte

Spodní prádlo. Pohodlné, sexy, sportovní. Stačí si vybrat

Spodní

Je dobré k životopisu přidat fotku?

Je

Ušetřete se stresu ve frontě při nákupu dámských plavek

Ušetřete

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz