drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Niagarské vodopády navštíví ročně 12 milionů turistů

Niagarské vodopády navštíví ročně 12 milionů turistů

Z největšího z Niagarských vodopádů padá voda z výšky pětapadesát metrů. Široký je téměř kilometr a za jedinou sekundu jím proteče neuvěřitelných čtyři tisíce kubíků vody.

Niagarské vodopády se nacházejí na hranicích mezi USA a Kanadou. Už samotné slovo Niagara má zajímavý původ. Pochází z řeči původního obyvatelstva a slovo Onguiaahra znamenalo Hromový hluk.

Řekla Niagara vytéká z Erijského jezera a vlévá se do jezera Ontario. Rozdíl ve výšce hladin obou jezer je sto metrů a leží od sebe ve vzdálenosti 40 kilometrům.

Vyšší ze dvou vodopádů je na kanadské straně a nazývá se Horseshoe neboli Podkovový vodopád či volně přeloženo Kanadská podkova. Vodopád na americké straně je o poznání menší. Jmenuje se American Falls a široký je pouze 50 metrů a voda z něj padá z výšky 51 metrů.

Niagarské vodopády nejsou ani zdaleka největšími vodopády na světě. Jsou však bezkonkurenčně nejnavštěvovanější. Ročně se k nim přijede podívat neuvěřitelných 12 milionů turistů.

Náš tip: Letenky do USA

Voda má takovou sílu, že neustále podemílá dno řeky a vodopád se tak stále posouvá proti proudu řeky a to rychlostí přibližně jeden metr za rok.

Stejně jako jiné turistické atrakce, i Niagarské vodopády lákají nejen turisty, ale i sebevrahy a různé dobrodruhy a šílence překonávající pochybné rekordy za účelem zviditelnění se. Nejznámější z nich jsou pokusy o zdolání vodopádů v sudu. Pro toto předvádění však nemá nejmenší pochopení zejména místní policie.


Přidáno 20.03.2010
Přečteno 426 krát


Už jste řešili, co s ním? A vyřešili?

Už

Apríl – jak se žertovalo v minulosti

Apríl

Co o sobě říkáte na Facebooku?

Co

Originální vánoční
dárky

Originálnídárky>

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz