drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Niagarské vodopády navštíví ročně 12 milionů turistů

Niagarské vodopády navštíví ročně 12 milionů turistů

Z největšího z Niagarských vodopádů padá voda z výšky pětapadesát metrů. Široký je téměř kilometr a za jedinou sekundu jím proteče neuvěřitelných čtyři tisíce kubíků vody.

Niagarské vodopády se nacházejí na hranicích mezi USA a Kanadou. Už samotné slovo Niagara má zajímavý původ. Pochází z řeči původního obyvatelstva a slovo Onguiaahra znamenalo Hromový hluk.

Řekla Niagara vytéká z Erijského jezera a vlévá se do jezera Ontario. Rozdíl ve výšce hladin obou jezer je sto metrů a leží od sebe ve vzdálenosti 40 kilometrům.

Vyšší ze dvou vodopádů je na kanadské straně a nazývá se Horseshoe neboli Podkovový vodopád či volně přeloženo Kanadská podkova. Vodopád na americké straně je o poznání menší. Jmenuje se American Falls a široký je pouze 50 metrů a voda z něj padá z výšky 51 metrů.

Niagarské vodopády nejsou ani zdaleka největšími vodopády na světě. Jsou však bezkonkurenčně nejnavštěvovanější. Ročně se k nim přijede podívat neuvěřitelných 12 milionů turistů.

Náš tip: Letenky do USA

Voda má takovou sílu, že neustále podemílá dno řeky a vodopád se tak stále posouvá proti proudu řeky a to rychlostí přibližně jeden metr za rok.

Stejně jako jiné turistické atrakce, i Niagarské vodopády lákají nejen turisty, ale i sebevrahy a různé dobrodruhy a šílence překonávající pochybné rekordy za účelem zviditelnění se. Nejznámější z nich jsou pokusy o zdolání vodopádů v sudu. Pro toto předvádění však nemá nejmenší pochopení zejména místní policie.


Přidáno 20.03.2010
Přečteno 261 krát


Mobbing aneb šikana v práci. Nejste jeho obětí?

Mobbing

Jak bude vypadat ruské metro za 23 let?

Jak

Investice do krbových kamen se vrátí už za rok

Investice

Defenestrace 2010, aneb kroužkujte při volbách ty dole

Defenestrace

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz