drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Francouzská kuchyně. Sýry, fondue, mořské plody a víno

Francouzská kuchyně. Sýry, fondue, mořské plody a víno

Francouzská kuchyně je výtečná. Určitě i vy oceníte její pestrost a kombinaci výborných chutí. Najdete v ní mnoho ryb a dalších mořských plodů, ale také maso, především jehněčí, skopové, hovězí a telecí.

Ze zeleniny mají Francouzi nejradši dýně, artyčoky, špenát, květák, ale i chřest a jemnou karotku. Dopustit nedají ani na bylinky a i „obyčejná“ bageta se v podání francouzské kuchyně změní v delikatesu.

A co byste si z francouzské kuchyně rozhodně neměli nechat ujít?

Francouzské sýry

Pokud milujete sýry, Francii si oblíbíte. Zdejší sýry jsou lahodné a vyberete si tu z mnohých druhů. Každý svůj region má své typické sýry. Ochutnejte především kozí sýr, reblochon, maroilles, roqeufort, brie, eidam, ementál, camembert...

Náš tip: Letenky do Francie

Fondue

Fondue sice původně pochází ze Švýcarska, ale ve Francii je velmi populární. Existuje buď masové, sýrové či čokoládové fondue. Záleží jen na vás, jaké pochutině dáte přednost. Princip je stejný. Nad plamínek umístíte misku a v ní rozpustíte danou pochoutku. Pak už jen vyndáváte z misky a pojídáte. Sýrové fondue nejlépe chutná s pečivem, které do roztaveného sýra namáčíte. V čokoládovém fondue se zase namáčí kousky ovoce a další dobroty.

Mořské plody

Oblíbenou francouzskou mořskou pochoutkou jsou šneci, ať už suchozemští či mořští. Ty se podávají s bylinkovým máslem a bagetou. Dáte si raději mušle? Pochutnáte si na nich s hranolky, brambory a nebo také s bagetou. Neméně oblíbené jsou ústřice, ale i krevety a langusty.

Francouzské víno

A čím všechnu tu dobrotu zapít? Přeci proslulým francouzským vínem. Najdete tu mnohé odrůdy a i skutečný znalec ocení vynikající chuť. Nenechte si ujít kombinaci vína se sýrem. Je výborná.

Francouzi jsou labužníci. Ochutnejte i vy jejich speciality, jistě si je zamilujete.


Přidáno 16.04.2010
Přečteno 76 krát


Faraon má hrobku větší než devět fotbalových hřišť

Faraon

Do Chorvatska ekonomicky

Do

Do přírody jedině v kvalitní obuvi

Do

Cestujte stylově

Cestujte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz